Клімакс у жінок

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Менопауза або клімакс у жінок — фізіологічний період життя, під час якого внаслідок інволюційних процесів репродуктивна функція згасає. Крім зниження вироблення жіночих статевих гормонів в організмі відбуваються також нейроендокринні, вазомоторні та обмінні порушення, що супроводжуються характерними симптомами.

Ознаки клімаксу у жінок

Менопауза вважається генетично «запрограмованим» процесом. Клімакс у жінок зазвичай наступає у віці 45-55 років. Якщо клімактеричні зміни відбуваються раніше 40-42 років, то кажуть про передчасну менопаузу.

Крім спадковості до причин раннього клімаксу у жінок відносять вплив таких чинників, як надмірна вага, незбалансоване харчування, суворі дієти, паління, рідкісні статеві контакти. Тому лікарі рекомендують відмовитися від сигарет і уникати пасивного куріння, дотримуватися режиму сну і відпочинку, збалансовано харчуватися з урахуванням загального стану здоров’я, ввести у повсякденне життя регулярні помірні фізичні навантаження.

Як починається клімакс у жінок? Поступово знижується лібідо, турбує безсоння, порушується увага і концентрація. Можуть з’явитися «припливи», які проявляють себе жаром, ознобом, пітливістю. У денний час зберігається сонливість. Серед ознак клімаксу у жінок також відзначають головні болі, прискорене серцебиття, дратівливість.

Під час менопаузи внаслідок інволюційних змін в сечостатевій системі пацієнтки відчувають дискомфорт і болі під час статевого акту, сухість і свербіж у піхві, може розвинутися уретральний синдром. Крім того, можуть з’явитися сухість та ламкість волосся і нігтів, зморшки на шкірі стають більш вираженими. У пізньому періоді підвищується ризик розвитку остеопорозу, серцево-судинних захворювань, артрозів, артритів.

Лікування клімаксу у жінок

Терапія необхідна у тому випадку, коли симптоми, які супроводжують менопаузу, погіршують якість життя пацієнтки. Оскільки клімакс і викликані ним порушення в роботі сечостатевої, нервової, серцево-судинної систем обумовлені дефіцитом жіночих статевих гормонів, то корекція цих змін зводиться до замісної гормонотерапії.

Лікар індивідуально підбирає медикаменти і схему їх прийому з урахуванням показань і протипоказань, можливих ризиків і потенційної користі для жінки.

Замісна гормональна терапія протипоказана при: автоімунних захворюваннях, гіпертензії, тромбозі, перенесеному раку молочної залозі або підозрі на нього, гіперплазії ендометрію, гострих захворюваннях печінки і жовчовивідних шляхів. З обережністю вирішують питання про застосування замісної гормонотерапії у жінки під час клімаксу, якщо у неї виявлена ​​міома матки, ендометріоз, епілепсія, мігрень тощо.

У клініці «Айвімед» приймають досвідчені репродуктологи, акушери-гінекологи, у яких можна отримати консультацію з питань ранньої менопаузи, її профілактики та корекції.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email