Аналіз на АМГ за зразком волосся

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Антимюллерів гормон (АМГ) дозволяє оцінити стан оваріального резерву жінки, тобто зробити висновок  про кількість яйцеклітин в яєчниках, здатних дати початок новому  життю. Для визначення рівня цього гормону традиційно застосовуються аналізи крові. Американські вчені з компанії MedAnswers, що займається питаннями фертильності, запропонували для оцінки рівня АМГ проводити аналіз волосся замість аналізу крові.

Керівник дослідження Сартак Саваркар зазначив, що рівень антімюллерова гормону в волоссі може бути кращим індикатором довгострокового середнього рівня АМГ в крові, ніж разовий зразок крові. За словами вчених, волосся здатне протягом декількох тижнів накопичувати біомаркери, в той час як рівень гормонів в крові може швидко змінюватися в результаті впливу тих чи інших факторів.

У дослідженні взяли участь 152 жінки від 18 до 65 років. За даними ультразвукового сканування, рівні гормону АМГ в волоссі корелювали з рівнями гормону в крові і з кількістю яйцеклітин, присутніх в яєчниках жінок. Причому, на думку дослідників, аналіз волосся був більш точним, ніж аналіз крові щодо оцінки оваріального резерву.

У майбутньому, за словами вчених з компанії MedAnswers, жінки зможуть відправляти на аналіз зразок волосся замість того, щоб здавати кров.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email