Фахівці з Індії стверджують, що стероїди, які у великих кількостях вживають спортсмени, впливають на розвиток безпліддя у чоловіків.
Крім цього, негативні наслідки мають підвищені фізичні навантаження і голодування. Вчені з Infertility and Test Tube Baby Centre так само відзначають, що такий же ефект мають депресивний стан і напруженість.
Всі згадані чинники, з’єднуючись воєдино, дають один результат — стан азооспермії. Іншими словами, організм чоловіка втрачає здатність виробляти необхідну для зачаття кількість сперматозоїдів.
На основі досліджень вчені зробили висновок, що саме перевищене вживання стероїдних препаратів і великі фізичні навантаження стають основними причинами безпліддя. До цього ж списку можна віднести малорухливий спосіб життя.
Лікарі кажуть про наявність проблеми безпліддя, якщо у разі незахищених статевих контактів протягом року парі не вдається зачати и народити дитину.
Однак відсутність оптимальних діагностичних процедур призводить до зниження можливості з’ясування причини безпліддя.
Незважаючи на це, розвиток медицини дає можливість знайти нові способи визначення причин безпліддя. Завдяки цьому лікування проводиться більш успішно.
Згідно зі статистикою, кожен третій чоловік має проблеми в організмі, що призводять до безпліддя.