Спорт під час вагітності

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Багато майбутніх мам відмовляються від спорту під час вагітності, боячись нашкодити малюкові. Однак фахівці стверджують, що помірні фізичні навантаження для вагітних корисні, за умови відсутності протипоказань. Щоб точно визначитися з безпечним і корисним видом фізичної активності, майбутній мамі необхідно обов’язково проконсультуватися з акушером-гінекологом.

Спорт при вагітності: в чому його користь?

Фізичні навантаження під час виношування дитини дозволені здоровим жінкам, у яких вагітність протікає без ускладнень. Малоактивний спосіб життя майбутньої мами не тільки може стати причиною ожиріння, депресії, але й здатний ускладнити перебіг пологів.

Користь спорту під час вагітності:

  • покращує емоційний стан майбутньої мами;
  • сприяє нормальній роботі серця і судин;
  • допомагає підтримувати м’язи в тонусі;
  • зменшує ризик гіпертонії, цукрового діабету, гестозу;
  • сприяє підтримці нормальної маси тіла;
  • допомагає нормалізувати сон.

Надмірно інтенсивні заняття спортом і підвищені навантаження при вагітності протипоказані. Обов’язково необхідно обговорити можливість занять фітнесом та іншими видами фізичної активності з акушером-гінекологом, що спостерігає жінку.

Спорт під час вагітності: що можна і чого не можна?

Оптимальний час для фізичних навантажень — це кінець I – початок II триместру. До цього часу організм жінки встигає перебудуватися, знижується ризик викидня, а розміри живота не заважають займатися. Відносно спорту на ранніх термінах вагітності необхідно проконсультуватися з акушером-гінекологом.

Майбутнім мамам корисні легкі аеробні навантаження, в тому числі прогулянки на свіжому повітрі, скандинавська ходьба, плавання, йога і фітнес (обов’язково з інструктором). При заняттях спортом під час вагітності необхідно стежити за самопочуттям. Якщо з’явилося запаморочення, нудота, болі, спазм, необхідно відразу ж припинити тренування і якомога швидше звернутися до лікаря.

Вагітним заборонено займатися травмонебезпечними, екстремальними і контактними видами спорту. Якщо на тренуванні є ризик впасти, вдаритися, зіткнутися, то від нього слід відмовитися. При вагітності не можна займатися спортом в умовах перепаду тиску і нестачі кисню. Наприклад, заборонені тренування в горах і пірнання на глибину.

Займаючись спортом під час вагітності, необхідно утримуватися від занять в холодну, спекотну погоду, а також під час дощу (при тренуваннях на свіжому повітрі). Це допоможе уникнути перегрівання та переохолодження організму майбутньої мами.

Щоб отримати точну відповідь на питання: «Чи можна займатися спортом при вагітності?», записуйтеся на консультацію акушера-гінеколога в клініку «Айвімед».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email