Планування вагітності і правильне харчування: чи можливо за допомогою певних продуктів підвищити шанси на успішне зачаття і виношування дитини? Прийом здорової їжі насичує організм майбутньої мами необхідними речовинами для того, щоб вона змогла виносити здорового малюка. Тому на етапі підготовки до зачаття необхідно отримати консультацію акушера-гінеколога, репродуктолога, здати за його рекомендацією аналізи і скорегувати свій раціон.
Яким має бути харчування при плануванні вагітності для жінок?
Здоровий збалансований раціон — необхідна умова для здоров’я і гарного самопочуття. А для майбутньої мами правильний набір продуктів також може стати профілактикою ускладнень вагітності і патологій плода.
Харчування при плануванні вагітності покликане забезпечити організм необхідними поживними речовинами і підтримувати здорову вагу. Дієтологи рекомендують звернути увагу на так звану середземноморську дієту, яка багата цільнозерновими продуктами, рослинними оліями, горіхами, свіжими овочами та фруктами, нежирними сортами м’яса і риби, морепродуктами.
Репродуктологи та акушери-гінекологи радять майбутнім мамам вживати їжу, що містить фолієву кислоту. Вона сприяє дозріванню яйцеклітини, а також необхідна для формування нервової системи у плода. Фолієвою кислотою багаті: шпинат, морква, банани, диня, абрикос, бобові, печінка, тунець, лосось, сир і молоко.
При дефіциті йоду харчування при плануванні вагітності для жінок має включати інжир, морську рибу, морепродукти. Якщо в організмі не вистачає магнію, майбутній мамі варто звернути увагу на горіхи, спаржу, зелені яблука. Заповнити дефіцит кальцію допоможуть молочні продукти, горіхи, шпинат.
Вітамін D, який відіграє важливу роль в нормальному функціонуванні жіночої репродуктивної системи, міститься в риб’ячому жирі, жовтках курячих яєць, твердому сирі, вершковому маслі. Вітамін A відповідає за нормальний розвиток плаценти. Він присутній в жирних сортах риби, а також в моркві, гарбузі і томатах.
Крім нормалізації харчування при плануванні вагітності важливо відмовитися від куріння, вживання алкоголю. Звести до мінімуму вживання кави і продуктів, що містять кофеїн (чай, шоколад). Лікарі також радять пити 2-2,5 л чистої води на добу.
Проконсультуватися з питань харчування при плануванні вагітності для жінок можна на прийомі у акушера-гінеколога, репродуктолога клініки «Айвімед».