Сьогодні як ніколи гостро постає проблема чоловічого безпліддя

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

З 1960 по 2015 рік народжуваність у світі впала в 2 рази, і вчені пов’язують це в тому числі з погіршенням репродуктивного здоров’я чоловічої половини людства. За останні десятиліття середня кількість сперматозоїдів в спермі чоловіків у всьому світі значно знизилася. При цьому спостерігається зростання частоти випадків еректильної дисфункції. До того ж, рівень тестостерону у чоловіків щорічно знижується на 1 %.

Так, сьогодні у чоловіків в середньому налічується 47,1 млн. сперматозоїдів в мілілітрі сперми, тоді як у їхніх батьків цей показник досягав 99 млн. Також дослідження показали, що рівень тестостерону у середнього 65-річного чоловіка в 2002 році був на 15 % нижче , ніж у чоловіка того ж віку у 1987 році. Не дивно, що кількість випадків призначення гормонзамісної терапії для чоловіків, за даними Forbes, з 2010 по 2013 рік подвоїлася.

Сексуальна активність чоловіків також впала. І зараз чоловіки звертаються за медичною допомогою при еректильній дисфункції в середньому на 7 років раніше, ніж було раніше. Близько 26 % пацієнтів з такою проблемою мають вік молодше 40 років.

З чим це може бути пов’язано? За словами Шанни Свон, доктора філософії, професора суспільної охорони здоров’я Медичної школи Ікан, погіршення фертильності чоловіків обумовлене несприятливими екологічними факторами, незбалансованим харчуванням, зловживанням алкоголем і шкідливими звичками.

Також повідомляється, що їзда на велосипеді може негативно вплинути на чоловічу фертильність. У чоловіків, які їздять на велосипеді більше 90 хвилин на тиждень, концентрація сперматозоїдів в спермі на 34 % нижче, ніж у тих, хто не захоплюється їздою на велосипеді.

Дослідження, нещодавно проведене в Данії, показало, що стрес також значною мірою впливає на фертильність чоловіків, а саме знижує на 38 % концентрацію сперматозоїдів.

На думку Шанни Свон, для збереження фертильності чоловіків на перше місце повинні вийти такі заходи, як корекція способу життя, збалансоване харчування і увага до свого здоров’я.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email