Як лікувати мультифолікулярні яєчники, щоб завагітніти?

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Мультифолікулярними називаються яєчники (МФЯ), в яких дозріває 8-10 фолікулів замість 5-7 (нормальна кількість). Жінка може дізнатися про це під час планового УЗД. МФЯ часто є наслідком впливу тимчасових несприятливих факторів або ж може виявитися ознакою синдрому полікістозних яєчників (СПКЯ).

Чи можна завагітніти при мультифолікулярних яєчниках?

Збільшена кількість дозріваючих фолікулів частіше обумовлена гормональним дисбалансом в організмі жінки. А ендокринні порушення, в свою чергу, здатні спровокувати проблеми при зачатті дитини. Крім того МФЯ можуть виявитися причиною невиношування вагітності.

Чи можна завагітніти при мультифолікулярних яєчниках — відповідь на це питання може дати лікар після того, як проведе повне обстеження. Найчастіше ця проблема виявляється під час комплексної діагностики безпліддя, що включає УЗД органів малого таза і фолікулометрію.

Мультифолікулярні яєчники можуть не давати про себе знати, але іноді жінки скаржаться на збої менструального циклу (в т. ч. відсутність менструації протягом декількох місяців), тягнучі болі внизу живота, надмірне оволосіння, акне та ін., що може говорити про порушення балансу гормонів.

Крім СПКЯ, збільшення кількості фолікулів, що дозрівають в яєчниках, може бути пов’язане зі стресом, різким набором/втратою ваги, прийомом гормональних контрацептивів, лактацією. Тому лікар бере до уваги всі фактори при розробці плану лікування МФЯ.

Як лікувати мультифолікулярні яєчники, щоб завагітніти?

Часто такий стан не потребує спеціальної терапії і передбачає динамічне спостереження. Однак в разі, коли у жінки протягом декількох місяців відсутня овуляція (що підтверджено фолікулометрією), лікар призначає лікування. Схема терапії базується на результатах аналізів крові на гормони, УЗД органів малого тазу, також можуть призначати томографію головного мозку.

Як правило, лікування включає в себе прийом гормональних препаратів для нормалізації роботи ендокринної системи жінки, вітамінотерапію. При підтвердженому діагнозі СПКЯ можуть проводити лапароскопічну операцію.

Якщо у жінки мультифолікулярні яєчники, то питання про те, як завагітніти, вирішується індивідуально з лікарем-репродуктологом. Якщо медикаментозна терапія або операція не приносять очікуваного результату, і пара пацієнтів не в змозі зачати дитину природним шляхом, їй може бути рекомендовано екстракорпоральне запліднення.

Щоб пройти профілактичний огляд у гінеколога або отримати консультацію репродуктолога, записуйтеся на прийом в клініку «Айвімед»!

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email