Якщо виявлено трубне безпліддя, лікування передбачає призначення індивідуального курсу в клініці після того, як пацієнт, який звернувся, пройде повне ретельне обстеження. Захворювання передбачає анатомічні порушення, дисфункцію маткових труб після отриманих травм та утворення рубців, інших відхилень у розвитку, що перешкоджають руху через фалопієву трубу.
При безплідному шлюбі лікування трубно-перитонеального безпліддя у жінок та відновлення репродуктивності значно утруднене. З усіх виявлених випадків безпліддя трубна форма є однією з найпоширеніших. При діагностиці трубної безплідності лікування призначають залежно від форми захворювання:
- гіпер- або гіпотонус м’язів матки, патології маткових труб, пов’язані з дискоординацією;
- органічне джерело проблеми, пов’язане з непрохідністю, розвитком спайкового процесу, стерилізацією тощо.
Ознаки захворювання та діагностика
Найчастіші серед пацієнток явища труднощів із настанням вагітності. Якщо хвороби супроводжує спайковий процес, ендометріоз, різні запалення у хронічних формах, можуть спостерігатися біль у нижній частині живота, відсутність місячних, відхилення у роботі кишечника.
При трубно-перитонеальному безплідді призначають ретельне обстеження із застосуванням наступних заходів:
- УЗД малого тазу з метою виявлення укрупнених гідросальпінксів.
- Гістеросальпінгографія для визначення різних патологій (поліпів, гіперплазії ендометрію, синехії всередині матки, субмукозної міоми)
- Лапароскопія передбачає отримання більш точних результатів обстеження малого тазу та маткових труб, оцінки рівня розвитку спайок, різних патологій (при зовнішньому генітальному ендометріозі).
Особливості лікування у клініці
Після проведення серії досліджень та постановки діагнозу трубного безпліддя лікування призначають в оперативній або нехірургічній формах, залежно від конкретного випадку. Якщо відновити прохідність труб не вдається, для вирішення проблеми вагітності користуються сучасними технологіями репродуктивності, включаючи ЕКЗ.
Грамотно підібрана схема лікування дозволяє з високим ступенем ймовірності сподіватися на настання бажаної вагітності та народження дитини.