Вагітність природним шляхом після ЕКЗ

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Чи можлива природна вагітність після того, як пара вже пройшла ЕКЗ? Лікарі з Національного інституту охорони здоров’я з Великобританії стверджують, що ймовірність становить майже 30 %. Результати свого спостереження вони опублікували в журналі Human Fertility. Проте, відповідь на питання «Чи можлива природна вагітність після невдалого ЕКЗ» вимагає врахування багатьох факторів. І відповісти на нього зможе лікуючий лікар пари.

Чи настане вагітність природним шляхом після ЕКЗ?

Чи вдасться подружжю зачати дитину без застосування ДРТ, залежить від причин і форми безпліддя. Екстракорпоральне запліднення рекомендують в разі трубного фактора, ендокринних порушень, чоловічого фактора, виснаженого оваріального резерву у жінки, а також при ідіопатичній формі безпліддя.

Природна вагітність після ЕКЗ можлива в разі:

  • вікового фактора (яйцеклітини можуть не дозрівати в кожному циклі, але коли яйцеклітина дозріває, є ймовірність її запліднення);
  • чоловічого фактора (якщо жінка здорова, а у чоловіка показники спермограми пограничні);
  • ідіопатичного безпліддя (шанси на вагітність складно оцінити, але її настання ймовірне);
  • ендокринного чинника (за умови медикаментозної корекції гормонального фону).

Природна вагітність після невдалого ЕКЗ — реальна?

Існує міф, що екстракорпоральне запліднення негативно відбивається на фертильності. Насправді, лікування безпліддя, в тому числі методами ДРТ, підвищує шанси на успішне зачаття дитини.

Чому природна вагітність після невдалого ЕКЗ реальна:

  • На етапі підготовки до програми екстракорпорального запліднення пара проходить комплексну діагностику, після чого їй призначають лікування для усунення факторів, що перешкоджають успіху ЕКЗ. Це дозволяє поліпшити стан репродуктивного здоров’я в цілому і може посприяти підвищенню ймовірності настання вагітності після невдалого циклу.
  • Під час програми ЕКЗ жінка проходить гормональну стимуляцію, позитивний ефект якої може зберігатися протягом ще декількох місяців.

Чи можна відразу зрозуміти, які шанси на природну вагітність після ЕКЗ?

Пари, що проходять лікування безпліддя, в більшості сподіваються, що зможуть зачати дитину природним шляхом. З цієї причини багато хто з них можуть «робити перерву» в спробах, сподіваючись, що вагітність настане природним шляхом. Однак такий підхід може призвести до втрати дорогоцінного часу, особливо якщо один або обоє знаходяться в старшому репродуктивному віці.

Обговорити шанси на природну вагітність після невдалого ЕКЗ слід з лікуючим репродуктологом. Варто прислухатися до поради лікаря, оскільки він бере до уваги всі фактори, які впливають на шанси успішного зачаття у пари, а також керується своїм практичним досвідом.

Щоб дізнатися, чи можлива природна вагітність після ЕКЗ, отримаєте консультацію репродуктолога, акушера-гінеколога в клініці «Айвімед».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email