Однією з провідних причин невиношування вагітності, особливо на ранніх термінах, вважається генетичний фактор. Самовільний аборт може бути обумовлений порушеннями в хромосомах батьків, дефектами одиничних генів, порушеннями в X-хромосомі тощо.
Генетичні чинники ризику при вагітності
Самовільний аборт — універсальна відповідь жіночого організму на неблагополучний розвиток плода або проблеми зі здоров’ям вагітної, а також на вплив зовнішніх і внутрішніх несприятливих факторів. До внутрішніх відносять мутації в генах, які впливають на перебіг вагітності і здатні призвести до викидня.
Генетичні чинники, що підвищують ризик невиношування:
- Мутація гена F2. Ген відповідальний за вироблення протромбіну, бере участь в процесі згортання крові. У разі мутацій F2 протромбіну виробляється більше, що загрожує мимовільним абортом.
- Поліморфізм гена MTHFR. Накопичення ферменту метаболізму продукту гомоцистеїну призводить до пошкодження судин і підвищує ризик утворення тромбів.
- Поліморфізм гена АСЕ. Впливає на рівень артеріального тиску, може призвести до одного з найнебезпечніших ускладнень у вагітних — еклампсії.
- Поліморфізм гена F5. Ген відповідає за антикоагуляційні реакції. При порушеннях в його структурі зростає ймовірність ускладнень вагітності, появи тромбів в плаценті, викиднів на пізніх термінах.
- Мутація гена F 13. Він відповідає за продукування фібринази. У разі порушень в гені фібриназа виробляється в більшій кількості, що загрожує нормальному перебігу вагітності.
- Мутації гена CYP17. Ген впливає на вироблення стероїдних гормонів, збільшує ризик викидня при генотипах А2 / А2 і А1 / А2.
Коли парі необхідно пройти обстеження?
Визначити генетичні чинники ризику невиношування вагітності необхідно:
- всім парам, які планують вагітність;
- подружжю, у якому в анамнезі є 2 і більше викидня;
- парам з невдалими спробами ЕКЗ;
- жінкам з ускладненим перебігом вагітності в анамнезі (гестоз, затримки розвитку і внутрішньоутробна загибель плода);
- при підготовці до ЕКЗ;
- в разі гормональних порушень.
Визначити генетичні чинники ризику при вагітності допоможуть фахівці клініки «Айвімед». У клініці можна пройти дослідження і отримати консультацію генетика. Пари з втратою вагітності і невдалими спробами ЕКЗ можуть пройти точну діагностику і за її результатами визначитися з лікуванням, яке допоможе стати батьками.