Планування вагітності під час війни може бути дуже складним рішенням. Війна може суттєво впливати на здоров’я майбутньої матері та дитини, а також на доступ до медичної допомоги та інших необхідних ресурсів. Проте діти народжувалися у будь-які, навіть найскладніші часи. Адже життя не закінчується. Наприклад, 8 травня цього року (У День Памʼяті) у Дніпрі був рекорд з народжуваності у травні. На світ зʼявилися 26 дітей: 10 дівчаток та 16 хлопчиків. За квітень у цьому місті народилися 584 дитини: 297 дівчаток та 287 хлопчиків, що побило рекорд лютого (499 малюків).
Отже, що не дивлячись ні на що, українці продовжують бити рекорди з народжуваності. І наше завдання – створити всі умови для мами та її майбутнього малюка.
Навіть якщо ви досі сумніваєтеся, чи хочете дітей узагалі, або плануєте народити набагато пізніше, варто дізнатися свої можливості заздалегідь.
Зокрема, репродуктолог може оцінити ваш репродуктивний потенціал – потенційну здатність до запліднення, яка визначається кількістю яйцеклітин, віком жінки, загальними проблемами зі станом здоров’я, які можуть вплинути на фертильність, потенційними проблемами в партнера. До речі, у середньому 15% пар сьогодні бореться з безпліддям. Приблизно в одній третині випадків проблема безплідності пов’язана з низькою чоловічою фертильністю, в іншій третині – з жіночою, а в інших випадках – з обома. Тому лікар також пропонує різні опції, щоб завагітніти зараз, зберегти або підвищити шанс народити в майбутньому.
Перевірте фертильне здоров`я пари
Планування вагітності під час війни потрібно розпочинати за три місяці до ймовірного зачаття. Для народження і міцного здоров’я дитини необхідно, щоб обидва батьки заздалегідь потурбувалися перевіркою власного здоров’я і виключили вплив всіх негативних факторів на цей процес.
У медичному центрі «IVMED» лікарі різних спеціальностей, співробітники лабораторії, психологи і багато інших працюють в тісній співдружності з майбутніми батьками, допомагаючи їм спланувати майбутню вагітність.
Необхідні дослідження
У МЦ «IVMED» планування вагітності під час війни передбачає комплексне обстеження із залученням лікарів – гінеколога, уролога, стоматолога, ЛОРа, окуліста, а при необхідності і фахівців більш вузького профілю, для того, щоб виявити і пролікувати соматичні патології.
Для планування дитини, обидва партнери повинні пройти лабораторне дослідження, що включає аналіз на:
- гормональний статус;
- приховані інфекції:
- TORCH-інфекції (токсоплазмоз, цитомегаловірус, краснуха, сифіліс, герпес);
- захворювання, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ);
- гепатити (В, С), ВІЛ, RW;
- визначення резус-фактора і групи крові.
У жінок обов’язково проводиться бакпосеви мазків з піхви, цитологічне дослідження на виявлення злоякісних патологій. У чоловіків – спермограма.
Крім поглибленого дослідження, обов’язковими є клінічні аналізи крові і сечі, біохімічне дослідження крові, коагулограма, гемостазиограмма.
У комплекс включені апаратні дослідження:
- УЗД малого таза;
- мамографія;
- рентгенографія легенів;
- кольпоскопія.
При плануванні вагітності під час війни в МЦ «IVMED» враховуються не тільки результати аналізів і висновок фахівців про стан здоров’я пацієнтів, а й інші чинники:
- здоров’я і функціонування репродуктивної системи батьків;
- їх біологічний вік;
- наявність спадкових захворювань;
- кількість і результат попередніх вагітностей;
- хронічні гінекологічні та урологічні захворювання.
Декілька порад для вагітних під час війни:
- Зберігайте безпеку: уникайте будь-яких місць, де можуть відбуватися бойові дії.
- Вагітні жінки повинні дотримуватись здорового способу життя, що включає здорове харчування, регулярну фізичну активність та достатній відпочинок.
- Приймате ліки лише за рекомендацією лікаря, не займайтеся самолікуванням.
- Дотримуйтеся правил гігієни, щоб уникнути захворювань та інфекцій, які можуть бути шкідливими для здоров’я майбутньої дитини.
- Потрібно дбати і про свій психологічний стан. Адже від стану майбутньої мами залежить майже все, тому вкрай важливо відновлюватися та турбуватися про свої почуття