Вчені працюють над ліками для відновлення фертильності у жінок

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Проведене в Університеті Квінсленда дослідження показало, що консервативне лікування може підтримувати і навіть відновлювати якість і кількість яйцеклітин, і, тим самим, може допомогти подолати найбільш серйозну перешкоду для настання вагітності у жінок старшого репродуктивного віку.

Команда вчених під керівництвом професора Хейдена Гомера з Університету Квінсленда виявила, що зниження якості яйцеклітин в результаті старіння організму відбувається через більш низький вміст в клітинах певної, критично важливої для вироблення енергії, молекули. Ця молекула відома як NAD (нікотинамідаденіндінуклеотід), а її «попередник» або прекурсор — NMN (нікотинамід мононуклеотид).

«Якісні яйцеклітини — важлива умова успішної вагітності, оскільки вони є основою для розвитку ембріона», — зазначив професор Гомер. «Ми намагалися визначити, чи можна повернути назад процес старіння репродуктивної системи за допомогою перорального прийому дози спеціальної сполуки-прекурсора, яка використовується клітинами для створення такої молекули».

За словами професора Хейдена Гомера, в рамках програм ЕКЗ фахівці не в змозі поліпшити якість яйцеклітин, тому єдиною альтернативою для жінок старшого репродуктивного віку в даний час є використання донорських яйцеклітин більш молодих жінок.

«Результати наших досліджень на мишах показують, що існує можливість відновити якість яйцеклітин і поліпшити репродуктивну функцію жінки за рахунок перорального застосування NAD-стимулюючих агентів», — сказав професор Гомер. При цьому він підкреслив, що, незважаючи на багатообіцяючі результати, потенційні переваги таких препаратів ще належить перевірити в клінічних випробуваннях.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Фахівці Американського хімічного товариства запропонували новий метод лікування чоловічого безпліддя, пов’язаного зі зниженою кількістю сперматозоїдів

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email