Після перенесення ембріонів

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Відчуття після перенесення ембріонів в матку — одне з найчастіше обговорюваних питань з репродуктологом і популярна тема на жіночих форумах і тематичних сайтах. Ембріотрансфер можна назвати кульмінацією програми ЕКЗ.

Як правило, в клініках репродуктивної медицини відбувається перенос 5-денних ембріонів. На відміну від ембріотрансферу на більш ранньому терміні, п’ятиденні бластоцисти мають вищий потенціал до успішної імплантації в ендометрій матки.

Що відбувається на 3 день перенесення ембріона?

Якщо були перенесені п’ятиденні бластоцисти, то вже через 2 доби вони імплантуються в ендометрій. Після ембріотрасферу  триденних ембріонів протягом 3 наступних діб відбувається хетчинг — розривається зовнішня оболонка плодових яєць. Тільки після цього ембріони стають здатними до імплантації. Процес імплантації плодового яйця в ендометрій матки може займати 2-4 доби.

На 3 день перенесення ембріона жінка може відчувати суб’єктивні ознаки успішного настання вагітності. Однак не виключено і самонавіювання. Наприклад, у пацієнтки може тягнути живіт після перенесення ембріонів, або збільшується обсяг вагінальних виділень. Нудота, зниження апетиту, перепади настрою, запаморочення і слабкість в тілі — не обов’язково виявляються ознаками вагітності. Успіх імплантації плодового яйця може підтвердити УЗД і аналіз крові на 14 день після ембріотрансферу.

Відчуття на 5 день після перенесення ембріонів

На п’яту добу після ембріотрансферу жінка може помітити тяжкість внизу живота, а також емоційну лабільність, зміни настрою, підвищену стомлюваність. Можуть з’явитися більш рясні виділення з піхви. Також можливе підвищення чутливості і набухання молочних залоз, сонливість, апатія. Можуть з’явитися світло-рожеві виділення з піхви після перенесення ембріонів. Вони не мають запаху і самовільно зникають протягом 1-3 днів.

Чому після перенесення ембріонів тягне живіт? Це може бути наслідком збільшення в обсязі яєчників, які стимулювалися для отримання більшої кількості яйцеклітин. Тягнучі відчуття внизу живота і у попереці багато жінок вважають ознакою успішного настання вагітності. Як правило, така болісність носить маловиражений характер і незабаром зникає.

Якщо ж біль внизу живота зберігається довго, має інтенсивний характер, супроводжується кровотечею, необхідно негайно звернутися за медичною допомогою.

Щоб дізнатися більше про програму екстракорпорального запліднення і про відчуття на кожному з її етапів, а також після перенесення ембріонів в матку, записуйтеся на консультацію до репродуктолога в клініку «Айвімед».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Для багатьох пар, які безуспішно намагаються стати батьками, запліднення in vitro виявилося відмінним рішенням проблеми

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email