У чому полягає підготовка чоловіка до зачаття дитини, чи потрібно якось змінювати свій спосіб життя і харчові звички? За скільки місяців до запланованої вагітності варто починати готуватися?
Сперматозоїди, готові до запліднення, дозрівають протягом 72-74 днів. Виходячи з цього, підготовку чоловіка до зачаття дитини варто почати не пізніше 3-4 місяців. Для цього пара може звернутися до репродуктолога. Чоловік також може проконсультуватися з урологом, андрологом.
Як відбувається підготовка чоловіка до зачаття дитини
Навіть якщо майбутній батько відчуває себе повністю здоровим, не варто нехтувати візитом до фахівця, оскільки порушення репродуктивної функції можуть себе нічим не проявляти.
В першу чергу, репродуктолог розпитає про самопочуття пацієнта, скарги і може дати направлення на спермограму. Це дослідження еякуляту допоможе отримати уявлення про запліднюючу здатність сперми і, відповідно, шанси на успішне зачаття.
Якщо лікар виявить порушення фертильності у чоловіка, то запропонує схему їх корекції. Крім того репродуктолог порадить, як підвищити ймовірність успішного настання вагітності шляхом поліпшення способу життя, харчування тощо. Вкрай важливо відмовитися від шкідливих звичок, регулярно займатися спортом, уникати стресів і забезпечити нормальний сон.
Харчування при плануванні вагітності для чоловіків
Для того щоб сперматогенез відбувався нормально, і зрілі сперматозоїди мали максимальну здатність до запліднення, необхідно забезпечити організм усіма поживними речовинами.
У раціоні повинні бути присутніми білки. Віддавати перевагу слід пісним сортам м’яса і риби. Білок міститься в горіхах і молочних продуктах (сирі, молоці), які також багаті кальцієм.
Для здоров’я репродуктивної системи майбутнього тата важливі поліненасичені жирні кислоти, які присутні в рибі, лляному маслі. Харчування при плануванні вагітності для чоловіків повинно включати овочі, фрукти, зелень, цільнозернові продукти, злаки, які багаті на клітковину.
Крім того, необхідно вживати їжу, у якій присутні антиоксиданти. Особливо це актуально для жителів великих міст, які піддаються несприятливому впливу вільних радикалів. Антиоксидантами багаті ягоди (чорниця, ожина, журавлина, малина), овочі (буряк, спаржа, броколі, артишок, ріпчаста цибуля, солодкий перець, червонокачанна капуста), гіркий шоколад.
Дієтологи радять чоловікам, які планують зачаття, утриматися від фаст-фуду, солодощів, солодких газованих напоїв, не зловживати чаєм та кавою. В цілому харчування має бути різноманітним і збалансованим.