Чи може забруднення повітря викликати безпліддя?

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Пошуком відповіді на це питання зайнялися китайські вчені. Результати дослідження були опубліковані в науковому журналі Environmental International, і вони підтвердили зв’язок між забрудненням повітря і підвищеним ризиком безпліддя.

У дослідженні взяли участь 10 211 пар з 8 провінцій Китаю. Вчені проаналізували повітря в місцях проживання безплідних пар на наявність частинок PM2.5, які пов’язують з автомобільними вихлопами та викидами промислових підприємств.

Вчені оцінили вплив цих частинок на чоловіків і жінок протягом 1, 3 і 5 років і виявили, що на кожні 10 мкг підвищення концентрації PM2.5 в повітрі ризик безпліддя зростає на 20 %.

Учасники дослідження в основному проживали в районах, де концентрація PM2.5 в повітрі досягала 57 мкг/куб. м. Для порівняння, в середньому у Великобританії цей показник коливається від 10 до 15 мкг.

Дослідники не вперше звертають увагу на взаємозв’язок забрудненості повітря і проблем зі здоров’ям. У недавньому експерименті, проведеному в США, в якому взяли участь 600 осіб з порушеннями фертильності, було виявлено, що високий ступінь забруднення повітря може стати причиною вироблення сперми низької якості у чоловіків і дозрівання меншої кількості яйцеклітин у жінок.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Ядерний перенос (ЯП) — це новий підхід у лікуванні безпліддя, який полягає в перенесенні ядерного матеріалу пацієнта в цитоплазму донорської яйцеклітини.

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email