Дату ембріотрансферу визначає лікар-репродуктолог. Перенесення зазвичай відбувається на 5-й день культивування ембріона, який досягає стадії розвитку під назвою бластоциста.
У день перенесення ембріона дозволено легкий сніданок. Під час процедури сечовий міхур має бути наповнений. Тому за 2 години до ембріотрансферу бажано не мочитися. На процедуру краще прийти раніше за 30 хвилин. Присутність чоловіка можлива, але не обов’язково.
Процедура ембріотрансферу безболісна і не потребує анестезії, займає 5-10 хвилин. Жінка розташовується у гінекологічному кріслі. За допомогою гінекологічних дзеркал оголюється шийка матки. Потім через цервікальний канал в маткову порожнину вводиться гнучкий катетер, за допомогою якого проводиться перенесення ембріона, що знаходиться в краплі живильного середовища.
Після перенесення ембріона протягом 30-60 хвилин жінка перебуває у палаті у горизонтальному положенні. Лікар дає рекомендації щодо подальшого лікування та способу життя пацієнтки.
Протягом наступних 2 тижнів рекомендується:
- уникати стресів;
- відмовитися від важких фізичних навантажень, підняття тяжкості, занять спортом (наприклад, плаванням, бігом, аеробікою, тенісом, альпінізмом);
- уникати переохолодження, перегріву тіла, а також надмірної інсоляції (не засмагати на пляжі або в солярії, не відвідувати сауну, лазню, не приймати ванну);
- утриматися від статевих контактів;
- уникати запорів;
- не використовувати тампони.
Дуже важливо суворо дотримуватися всіх рекомендацій вашого лікаря!
При погіршенні самопочуття необхідно негайно звернутися до клініки.