Чи може коронавірус викликати жіноче безпліддя

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Китайські дослідники з департаменту фізіології медичного університету Цзінін заявили, що наслідком коронавірусу для жінок може стати безпліддя. До такого висновку вчені прийшли в результаті вивчення SARS-CoV-2, який за генетичною будовою схожий на COVID-19.

Коронавірус і безпліддя у жінок: чи є зв’язок?

Гіпотеза про те, що коронавірусна інфекція може порушувати нормальну роботу жіночої репродуктивної системи, заснована на спостереженнях за механізмом проникнення вірусу в тканини людини.

У тканинах організму присутні рецептори ACE2, за рахунок яких збудник проникає в клітини. Велику кількість таких рецепторів виявлено не тільки в легеневій тканині, але також в тканинах жіночої репродуктивної системи (яєчники, матка).

Вчені припустили, що через ураження вірусом статевої системи у жінки може розвинутися безпліддя після коронавірусу. Крім того, вони попереджають, що у вагітних COVID-19 може спровокувати респіраторний дистрес-синдром плоду.

На сьогоднішній день досліджень, які підтверджують, що коронавірус викликає безпліддя, недостатньо. Проте, медицині відомо про негативний вплив вірусних інфекцій, наприклад, вірусу герпесу, ВПЛ, гепатитів В і С, паротиту, а також вірусу Епштейна-Барра на репродуктивну систему людини. Крім того, вчені відзначають, що на ймовірність розвитку ускладнень після COVID-19 впливає і те, як саме проводилося лікування захворювання. 

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email