Які ризики розвитку патології у дітей після ЕКЗ? Дані, що стосуються спостережень за здоров’ям після застосування ДРТ, суперечливі. В одних джерелах кажуть про ймовірність патології при ЕКЗ, в інших відзначають відсутність різниці в психомоторному і фізичному розвитку у дітей.
Дослідження, в яких оцінювався зріст дітей в різному віці до 12 років, не показали відмінності в порівнянні із загальною популяцією. Проведені аналізи щодо потенційної фертильності і статевого дозрівання дітей після ЕКЗ також не виявили патології. Оцінка статевого розвитку хлопчиків 8-14 років у більшості випадків продемонструвала нормальні показники. Що стосується дівчаток, то порушень в гінекологічному розвитку, менархе, стані грудних залоз також не було виявлено.
Вивчення стану соматичного здоров’я у дітей, народжених в результаті ЕКЗ, показує відсутність патологій. А саме, відмінності за показниками дитячої захворюваності та медичного спостереження у порівнянні з загальною популяцією відсутні. Те ж стосується і обстеженої вікової групи 18-26-річних людей, які з’явилися на світ завдяки ДРТ.
Що стосується інтелекту, то проведене в Європі велике дослідження за участю 1000 дітей у віці 8-10 років з Данії, Бельгії, Швеції, Греції та Великобританії, не показало відмінностей у невербальному, вербальному і загальному IQ між дітьми, народженими після ЕКЗ, і контрольною групою.
А оцінка соціо-емоційних характеристик і поведінки у 139 дітей у віці 9-18 років, проведена в Голландії, продемонструвала, що народжені в результаті застосування ДРТ діти в меншій мірі схильні до проблем з увагою, агресії, вони мають меншу схильність до порушення правил.
Отримати консультацію репродуктолога щодо програм ЕКЗ можна в клініці «Айвімед».