Ендометрит, симптоми і лікування

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Запалення слизового шару матки (ендометрію) називають ендометритом. Це захворювання зустрічається переважно в репродуктивному віці, відрізняється тривалим перебігом з маловираженими симптомами.

Хронічний ендометрит може стати причиною порушень менструального циклу і погіршення репродуктивної функції. З запаленням ендометрію пов’язують невдалі спроби ЕКЗ. Крім того, у 70 % жінок зі звичним невиношуванням вагітності виявляється це захворювання.

Ендометрит: причини і симптоми

Запалення ендометрію матки пов’язують з мікробним фактором, а також з безсимптомним перебігом ІПСШ, застосуванням ВМС, абортами, внутрішньоматковими маніпуляціями і втручаннями. Хронічний ендометрит супроводжується ушкодженнями слизового шару, що порушує процеси імплантації ембріона, інвазії, плацентації і формування хоріона. Це призводить до безпліддя і невиношування вагітності.

Симптоми гострого ендометриту:

  • болі внизу живота;
  • різке підвищення температури тіла;
  • гнійні виділення з піхви;
  • ознаки інтоксикації (слабкість, головний біль);
  • маткові кровотечі.

Серед ознак хронічного ендометриту виділяють: нерегулярний менструальний цикл, тривалі і рясні менструації, кров’янисті виділення між місячними, болі внизу живота поза менструальним періодом. Про ймовірне запалення ендометрію матки також можуть говорити спонтанні викидні на ранніх термінах вагітності.

Лікування ендометриту

З запальними захворюваннями статевої системи жінки, як правило, звертаються до гінеколога. Своєчасне і правильне лікування гострого ендометриту дозволяє позбутися від запалення, нормалізувати репродуктивну функцію і поліпшити самопочуття пацієнтки.

Жінки, які звертаються до репродуктолога з приводу безпліддя, після комплексного обстеження можуть дізнатися, що саме запалення ендометрію перешкоджає успішному зачаттю і виношуванню дитини. Лікування хронічного ендометриту проводиться під контролем лікаря-репродуктолога. Якщо по завершенню успішної терапії вагітність все одно не настає, фахівець може порекомендувати внутрішньоматкову інсемінацію, ЕКЗ.

Досвідчені гінекологи і репродуктологи приймають в клініці «Айвімед». Лікарі застосовують точні методи діагностики та ефективні схеми лікування ендометриту. Фахівці допоможуть точно з’ясувати причину, з якої не настає вагітність, і запропонують шляхи вирішення проблеми.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email