Донорські яйцеклітини — це ооцити жінки-донора, яка жертвує їх на користь безплідних подружніх пар. Репродуктивна клітина донора запліднюється спермою чоловіка, і отриманий ембріон переносять в матку жінки, яка виношує і народжує дитину.
В яких випадках рекомендовано використання донорських яйцеклітин?
Пари, які не можуть зачати дитину через недостатню якість та/або кількості ооцитів у жінки, за порадою репродуктолога можуть скористатися програмою ЕКЗ з донацією ооцитів. Такий варіант може бути прийнятним у разі:
- природної менопаузи у жінки;
- передчасного виснаження яєчників, раннього клімаксу;
- відсутності яєчників (наприклад, якщо вони видалені хірургічно);
- низької якості власних яйцеклітин жінки;
- протипоказань до проведення стимуляції овуляції у пацієнтки;
- синдрому резистентних яєчників (відсутність відповіді на медикаментозну стимуляцію);
- носійства жінкою спадкового захворювання, яке вона може передати дитині;
- коли ЕКЗ зі своїми ооцитами не привело до настання вагітності;
- проходження пацієнткою хіміо- або променевої терапії.
Жінки, які бажають стати донором ооцитів, проходять комплексне багатоступінчате обстеження, яке включає дослідження соматичного здоров’я, оцінку психологічного стану, генетичні аналізи тощо.
Пара, яка готова скористатися ЕКЗ з донорськими яйцеклітинами, може вибрати донора за етнічними, антропометричним і медичними критеріями. Завдяки цьому дитина буде максимально схожою на маму і на тата.
Використання для запліднення ооцитів молодих здорових жінок дозволяє підвищити шанси на успішну вагітність у пари. Завдяки ЕКЗ з донорськими ооцитами безплідні пари стають батьками.