Чим відрізняється спермограма від МАR-тесту, в чому різниця

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

При підозрі на чоловіче безпліддя репродуктолог може направити чоловіка на ряд досліджень еякулята. Одним з найбільш показових є спермограма. Вона дозволяє визначити якісні та кількісні параметри еякуляту і допомагає зробити висновки про запліднюючу здатність сперми.

У деяких випадках даних спермограми для постановки діагнозу виявляється недостатньо, і чоловікові призначають додаткові дослідження, в тому числі МАR-тест. Він розшифровується як Mixed Agglutination Reaction і дозволяє виявити антиспермальні антитіла, які можуть перешкоджати настанню вагітності.

Відмінність спермограми від МАR-тесту

Дослідження еякуляту чоловіка надає репродуктологу або урологу цінну інформацію про стан репродуктивної системи пацієнта. Залежно від клінічного випадку лікар може обмежитися спермограмою або порекомендує додаткові дослідження.

Спермограма дозволяє встановити якісні та кількісні показники еякуляту, а саме: кількість і рухливість сперматозоїдів, морфологію репродуктивних клітин, ступінь їх зрілості, а також рівень pH сперми, в’язкість, швидкість розрідження тощо.

За результатами обстеження може бути виявлена ​​причина, через яку парі не вдається зачати дитину. Наприклад, низька кількість сперматозоїдів (олігозооспермія), низька рухливість (астенозооспермія), низька чисельність морфологічно нормальних клітин (тератозооспермія) тощо.

При підозрі на імунологічне безпліддя лікар може призначати МАR-тест. Це дослідження дозволяє виявити сперматозоїди з антиспермальними антитілами. Такі антитіла вкривають поверхню сперматозоїдів, погіршують рухливість і призводять до їх злипання між собою. В таких умовах шанси на запліднення яйцеклітини значно знижуються.

Здати спермограмму і МАR-тест можна в клініці «Айвімед». За результатами обстеження досвідчений репродуктолог запропонує ефективний план подолання чоловічого безпліддя.

Щоб дізнатися, в чому полягає відмінність спермограми від МАR-тесту, і яке саме обстеження необхідне вам, записуйтеся на консультацію.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email