Хронічний простатит та безпліддя — який зв’язок, і чи існують шанси стати батьком? Запалення простати є однією з найпоширеніших патологій, що діагностуються у чоловіків репродуктивного віку. Хвороба може мати гостру і хронічну форму, у 40 % випадків затяжний перебіг запального процесу в передміхуровій залозі може призводити до репродуктивної дисфункції.
Як розвивається хронічний простатит у чоловіків?
Запалення передміхурової залози може виникнути в результаті проникнення бактеріальної або вірусної інфекції. Ризик розвитку запального процесу підвищують такі фактори, як безладне статеве життя, хронічні соматичні захворювання (наприклад, цукровий діабет), сидячий спосіб життя, переохолодження, шкідливі звички.
Гостра форма запалення простати супроводжується підвищенням температури тіла, розладами сечовипускання, яке також супроводжується болями. Чоловік скаржиться на проблеми з ерекцією і еякуляцією.
Хронічний простатит, як правило, розвивається внаслідок несвоєчасного або неадекватного лікування гострої форми цього захворювання. Особливістю перебігу хвороби в цьому випадку є розмитість клінічних симптомів. Бездіяльність або самолікування можуть призвести до серйозних ускладнень.
Симптоми хронічного простатиту
Як правило, пацієнти скаржаться на:
- болі в області мошонки, промежини, ануса, спини;
- періодичну субфебрильну температуру (37,1-38 ° C) при загостренні хронічного простатиту;
- слизові або гнійно-слизові виділення з уретри навіть за відсутності сечовипускання;
- погіршення лібідо, порушення ерекції, болісне сім’явиверження.
Хронічний простатит загрожує такими ускладненнями, як часті цистити і пієлонефрити, стійке зниження імунітету, підвищення ризику виникнення онкологічних захворювань. У чоловіків із запаленням простати внаслідок поширення запального процесу на яєчка, придатки, насінні бульбашки і канатики розвивається репродуктивна дисфункція.
Лікування хронічного простатиту
Клінічна картина патології типова і не викликає сумнівів. Для підтвердження діагнозу проводять ректальне дослідження передміхурової залози, аналіз секрету простати, мазок на інфекції, загальний і клінічний аналіз крові, бактеріологічний посів сечі. Інструментальні дослідження включають в себе УЗД, при підозрі на безпліддя чоловіка направляють на спермограму.
Лікування хронічного простатиту комплексне і включає в себе:
- антибактеріальну терапію (після попереднього визначення чутливості збудника до препарату);
- медикаментозне купірування больового синдрому;
- масаж простати;
- фізіотерапію;
- заходи для підвищення імунітету;
- нормалізацію режиму праці та відпочинку, статевої активності, здорове харчування, дозовані фізичні навантаження.
- хірургічне лікування проводять за суворими показаннями (відсутність ефекту від консервативної терапії, порушення відтоку сечі тощо).
Хронічний простатит і безпліддя, безумовно, пов’язані. Тому при появі будь-яких підозрілих симптомів необхідно звернутися за допомогою до уролога, андролога. Своєчасна діагностика і терапія запалення передміхурової залози дозволять уникнути небезпечних ускладнень і стати в майбутньому батьком.