Гонорея і безпліддя

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Гонорея — інфекційне захворювання, яке при хронічному перебігу або за відсутності лікування викликає безпліддя. Збудником є ​​гонокок Neisseria gonorrhoeae, венерична інфекція, що передається статевим шляхом. Вірогідність зараження при одному статевому контакті з хворою людиною становить 60-90 %.

Після інфікування захворювання проявляє себе через 3-7 днів. Гострий перебіг гонореї має наступні симптоми:

  • виділення слизу і гною зі статевих органів;
  • відчуття печіння і свербіння в сечівнику;
  • часті позиви до сечовипускання;
  • хворобливе сечовипускання.

У жінок захворювання може протікати з маловираженим симптоматикою, що загрожує несвоєчасною діагностикою та лікуванням,  ускладненнями.

Як пов’язані гонорея і безпліддя?

Гонококова інфекція у чоловіків вражає сечовипускальний канал, придатки яєчка, викликає запалення. Це супроводжується лихоманкою, збільшенням і болісними відчуттями у яєчках. Крім того, запальний процес може поширитися на сечовий міхур, сечоводи і нирки. Можливе ураження прилеглих лімфовузлів, шкіра також запалюється і набрякає. У жінок інфекція також здатна вразити сечовидільну систему, а також бартолінові залози і шкірні покриви.

Несвоєчасно розпочате лікування гонореї викликає безпліддя, тому не слід відкладати візит до гінеколога або уролога.

Хронічний запальний процес порушує менструальний цикл. Інфекція призводить до розвитку спайок в органах репродуктивної системи жінки, а саме, в маткових трубах, що ускладнює процес зачаття дитини, підвищує ризик позаматкової вагітності, викидня. Гонорея може стати причиною хронічних тазових болів. У чоловіків хронічне запалення, викликане гонококом, призводить до порушення процесу сперматогенезу.

Лікування і профілактика гонореї

Захворювання діагностується на підставі клінічної картини і результатів лабораторної діагностики. Лікування гонореї передбачає застосування антибіотиків. Якщо пацієнт займається самолікуванням або довільно перериває терапію, прописану лікарем, це може призвести до переходу інфекції в хронічну форму. Крім цього, необхідно пам’ятати, що у разі виявлення гонореї лікування повинні пройти обидва статевих партнера.

Профілактика гонорейний інфекції зводиться до довготривалих статевих контактів зі здоровим партнерам, захищеного сексу з новим партнером, регулярним профілактичним обстеженням зі здачею мазків.

У клініці «Айвімед» можна пройти плановий огляд у акушера-гінеколога, уролога, а також отримати консультацію з питання діагностики безпліддя.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Вчені одного з найбільших університетів Данії провели дослідження, яке показало залежність між вагою тіла матері

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email