Підготовка до ЕКЗ. Поради для майбутніх батьків на час карантину

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

На вулиці весна — пора року, на яку всі ми чекаємо з великим нетерпінням. Це час, коли зазвичай пари будують плани на майбутній рік, обмірковують, куди поїхати у відпустку, або мріють про те, що в цьому році в родині з’явиться новий маленький чоловічок…

Але ця весна виявилася зовсім іншою, і для всіх нас настав дуже складний час. Майже кожна новина починається зі слів «криза», «епідемія», «коронавірус»… Ситуація дійсно серйозна, але криза — це ще і час можливостей. 

У більшості з нас несподівано з’явилося значно більше вільного часу: у зв’язку з карантином ми змушені більше часу проводити вдома. З’явилася можливість зробити те, що так давно відкладали, на що не вистачало часу. 

Отже, як зробити цей період часом можливостей? Що потрібно, щоб ці кілька місяців не виявилися просто викресленими з життя? 

Якщо Ви ми мрієте про дитину і плануєте вагітність, то саме зараз треба подбати про те, щоб підготуватися до цієї щасливої події.

Як готуватися до ЕКЗ під час карантину

Зверніть увагу на своє харчування

Збалансована дієта допоможе вам підвищити шанси на успіх програми ЕКЗ, постарайтеся дотримуватися її як мінімум протягом 3 місяців до перенесення ембріону, щоб поліпшити функцію репродуктивних органів і забезпечити оптимальне кровопостачання матки.

Ті, у кого є проблеми з вагою (як надлишок, так і дефіцит), зараз мають можливість нормалізувати її за рахунок збалансованого харчування і фізичних вправ.

Оптимальною вважається вага, при якій індекс маси тіла знаходиться в проміжку від 18,5 до 24,9 кг/м2. Формула розрахунку: маса тіла в кг/ріст в метрах в квадраті.

Продовжуйте займатися сексом

Гарне самопочуття та підвищений рівень ендорфінів, які супроводжують регулярне статеве життя, сприяють зниженню рівня стресу. Це допоможе Вам нормалізувати психоемоційний стан напередодні вступу до програми ЕКЗ та під час неї.

Потурбуйтесь про вітамінізацію організму

Жінкам рекомендується вживати якісні полівітамінні та мінеральні добавки, які містять вітаміни А, групи В, Е та С, цинк, магній, селен, залізо та кофермент Q10. Ці добавки відіграють важливу роль у процесі запліднення яйцеклітини та подальшої імплантації ембріону в матці.

Незамінні жирні кислоти допомагають підтримувати оптимальний рівень ФСГ, маточне молочко сприяє покращенню якості яйцеклітин. Фолієва кислота запобігає дефектам нервової трубки у плода, тому її теж треба додати до раціону.

Чоловікам теж необхідно звернути увагу на вітаміни. Якісний мультивітамінний препарат містить необхідні речовини, що забезпечують нормальну якість сперми чоловіка. Звичайно, перед тим, як приймати будь-який препарат, необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем.

Які складові повинні містити мультивітамінні препарати для майбутніх батьків?

 • Антиоксиданти: захищають від вільних радикалів, які, як вважається, відповідають за 40 % ушкоджень клітин сперми.
 • Амінокислоти: це будівельні блоки життя, необхідні для вироблення яйцеклітини та сперми.
 • Вітамін А: важливий для вироблення чоловічих статевих гормонів.
 • Вітамін В6 (піридоксин): разом з цинком В6 необхідний для вироблення чоловічих статевих гормонів.
 • Вітамін В12: низький вміст цього вітаміну у раціоні харчування може спричинити аномалії вироблення сперми, зменшення кількості сперматозоїдів та зниження їхньої рухливості.
 • Вітамін С: антиоксидант, який запобігає пошкодженню клітин вільними радикалами.
 • Вітамін Е: сприяє покращенню умов для проникнення сперматозоїда в яйцеклітину.
 • Селен: потрібен для вироблення сперматозоїдів з нормальною морфологією та в оптимальній кількості.
 • Марганець: дефіцит може спричинити дегенерацію яєчок, вроджені вади розвитку, стерильність, низький статевий потяг, низьку кількість сперми.
 • Цинк: важлива умова нормального метаболізму тестостерону, а також він необхідний для росту яєчок, вироблення сперми, він сприяє зменшенню надлишку естрогену в репродуктивній тканині чоловіків.
 • Коензим Q10: важливий для вироблення енергії в клітинах. Показники успіху запліднення можуть зростати при прийомі цієї добавки.

Фізичні вправи

Вправи вважаються важливим фактором успіху під час проходження програми ЕКЗ. Індекс маси тіла майбутньої мами в ідеалі повинен бути від 20 до 25. Якщо він занадто високий, це може вплинути на рівень гормонів в організмі. Порадьтеся з дієтологами або фітнес-тренерами щодо того, як Вам схуднути поступово і безпечно для організму. Окрім того, вправи — прекрасний інструмент для боротьби зі стресом.

Але після того, як ви розпочали цикл ЕКЗ, уникайте напружених фізичних вправ, оскільки вони іноді можуть негативно впливати на стан внутрішньої оболонки матки, що може погіршити успіх програми ЕКЗ.

Куріння та алкоголь

Куріння дуже серйозно впливає на Ваше репродуктивне здоров’я. У чоловіків паління зменшує кількість сперматозоїдів і впливає на якість сперми, зменшуючи шанси на зачаття. Дослідження показують, що куріння також може бути причиною викидня у жінки.
У жінок, що палять, ця звичка викликає погіршення якості яйцеклітин, знижує шанси на вагітність і збільшує ризик викидня.

Алкоголь у надмірній кількості впливає на якість сперми. Дослідження показали зниження показника наставання вагітності серед пар, у яких чоловік вживав більше 10 одиниць алкоголю на тиждень. В ідеалі обидва партнери повинні повністю відмовитися від алкоголю.

Потурбуйтеся про те, щоб ваш організм і організм майбутнього тата був максимально готовий до програми ЕКЗ. Це покращить ваші шанси на успішну вагітність і народження довгоочікуваної дитини.

А ще саме зараз — вдалий час для того, щоб проконсультуватися з фахівцем. Це допоможе вам виявити проблеми з репродуктивним здоров’ям та попрацювати над їх вирішенням. І, можливо, допомога фахівців з репродуктивної медицини вам не знадобиться.

Але якщо вам все ж все таки буде потрібна допомога репродуктологів, ми завжди готові її надати. Завдяки програмі ЕКЗ і підтримці фахівців ваші шанси на вагітність будуть набагато вище, а ми — клініка «Айвімед», зі свого боку, постараємося зробити все можливе, щоб ви стали батьками своєї очікуваної дитини!

Записатися на скайп-консультацію до лікаря-репродуктолога ви можете на нашому сайті.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Патології шийки матки займають друге місце за частотою в гінекології та акушерстві. Вони супроводжуються безпліддям,

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email