Фактори ризику невиношування вагітності

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Фактори невиношування вагітності (викидня) умовно можна розділити на: медичні, генетичні та соціально-біологічні. Деяким з них можна запобігти, а інші можливо пом’якшити за рахунок діагностики та лікування.

Медичні ризики невиношування вагітності

Вроджені або набуті патології матки здатні перешкоджати успішному виношуванню дитини. Наприклад, міома, рубці після операцій.

Гормональні порушення у жінки також підвищують ризик викидня. Це можуть бути дисфункції щитоподібної залози, синдром полікістозних яєчників. Хронічні хвороби (цукровий діабет, патології серця, аутоімунні розлади) також можуть стати причиною викидня.

Інфекції здатні призвести до мимовільного переривання вагітності. Особливо такі, як сифіліс, ВІЛ, лістеріоз, герпес, кір, токсоплазмоз, епідемічний паротит, краснуха.

Генетичні чинники ризику невиношування вагітності

Викидні можуть відбуватися через порушення в структурі хромосом батьків, дефекти одиничних генів, порушення в X-хромосомі. Пари, які зіткнулися з двома і більше мимовільними перериваннями вагітності, обов’язково повинні отримати консультацію лікаря генетика.

Генетична тромбофілія може виявитися причиною невиношування, а також здатна призвести до аномалій і затримок у розвитку плода. Крім цього, викидні можуть бути обумовлені поліморфізмом генів MTHFR, Лейдена (фактора V), фактора VII.

Соціально-біологічні фактори невиношування вагітності

Вірогідність викидня підвищують психосоціальні стреси, нездоровий спосіб життя, професія жінки, якщо вона пов’язана з важкою фізичною працею. Причинами невиношування вагітності також є:

  • старший репродуктивний вік майбутньої матері (35-40 років);
  • низька маса тіла жінки;
  • дефіцит фолієвої кислоти;
  • зловживання алкоголем, куріння;
  • вплив токсичних факторів зовнішнього середовища;
  • застосування ліків, не погоджених з лікарем тощо.

У клініці «Айвімед» приймають репродуктологи, акушери-гінекологи, які встановлять наявність і причини ризику невиношування вагітності, а також запропонують заходи профілактики. У розпорядженні фахівців сучасне обладнання і власна лабораторія генетики. Щоб записатися на консультацію, переходьте до розділу «Контакти» і заповнюйте форму.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

До такого висновку прийшли дослідницька компанія Examen і клініка Lister Fertility Clinic у Лондоні. Нещодавно

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email