Як пов’язані ЕКЗ і онкологія, і чи існує взагалі такий зв’язок? Рак може розвиватися з різних причин, одним з важливих чинників є спадковість. Онкологічні захворювання, на жаль, виявляються як у тих, хто лікувався від безпліддя за допомогою ДРТ, так і у тих, хто ніколи не проходив ЕКЗ.
Пошук взаємозв’язку між проходженням процедури екстракорпорального запліднення і розвитком злоякісних пухлин ведеться вже понад 40 років. За цей час не було отримано достатньо переконливих доказів того, що після ЕКЗ може з’явитися онкологія.
Американські фахівці з National Cancer Institute досліджували 70 тисяч жінок, які проходили лікування від безпліддя методами ДРТ, і 19 тисяч жінок, які не користувалися ДРТ. Спостереження протягом 17 років не показало відмінностей у рівнях захворюваності на рак в обох групах.
ЕКЗ не провокує онкологію
Вчені з Данії провели 20-річне дослідження, яке не виявило зв’язку між застосуванням ДРТ і ризиком розвитку раку грудей. Серед 55 тисяч жінок з таким діагнозом тільки 10 % проходили ЕКЗ.
Метааналіз, що був проведений в 2019 році і включав в себе 37 досліджень, учасниками яких стали 5 млн. жінок, не підтвердив наявність зв’язку між прийомом препаратів під час програм екстракорпорального запліднення і раком яєчників. Також не було виявлено кореляції між появою пухлини мозку (гліобластоми) і ЕКЗ.
Отримати консультацію репродуктолога можна в клініці «Айвімед». Після обстеження пари лікар порекомендує оптимальну програму ЕКЗ.