Відкрито нові гени, що викликають безпліддя

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Група дослідників з Університету Кумамото в Японії приступила до вивчення білків, що беруть участь в мейозі. Використовуючи мас-спектрометрію, вчені змогли ідентифікувати ген, який діє як перемикач мейозу. Його назвали Meiosin.

Ген Meiosin володіє надзвичайно рідкісною властивістю активуватися тільки в певний час — безпосередньо перед початком мейозу в гонадах. В експериментах на тваринах дослідники виявили, що самці і самки мишей стають безплідними, якщо штучно пригнічувати ген Meiosin.

Подальше дослідження чоловічих і жіночих статевих залоз показало, що ген грає істотну роль в активації мейозу. Група японських дослідників чекає, що це відкриття стане для репродуктивної медицини великим кроком вперед.

Фіксується багато випадків безпліддя невідомого генезу. Це відкриття, ймовірно, допоможе виявити нову патологію.

Хоча ці експерименти були проведені з тваринами, ген Meiosin присутній і у людей. Аномальний мейоз в яйцеклітинах жінок старшого репродуктивного віку може викликати хромосомні порушення, що призводять до викидня або синдрому Дауна.

У країнах, де середній вік вагітності для жінок припадає на 30-35 років і старше, розроблені на основі цього дослідження методи лікування допоможуть досягти оптимальної якості мейозу і знизити ймовірність виникнення ускладнень.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email