«Свинка» і чоловіче безпліддя

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

«Свинкою» називають епідемічний паротит, інфекційне вірусне захворювання, що передається повітряно-крапельним шляхом. Його відносять до так званих «дитячих хвороб», оскільки найчастіше воно зустрічається у хлопчиків 3-6 і 7-10 років, але захворіти на паротит може і дорослий чоловік. Після одужання у людини формується довічний імунітет.

Хвороба «свинка» і безпліддя

Вірус паротиту вражає залозисті тканини організму, тому, в першу чергу, страждають підшлункова, слинні і статеві залози. Запалення привушних слинних залоз супроводжується набряком, що змінює зовнішність людини, і обличчя приймає специфічний вигляд, тому у хвороби з’явилася така назва, як «свинка».

Якщо паротит протікає з ускладненнями, наприклад, з гострим орхитом — запаленням яєчок, це може спричинити проблеми з репродуктивною функцією в майбутньому. Безпліддя після «свинки» настає в 3-17 % випадків. Якщо хворіє підліток або дорослий чоловік, то ймовірність несприятливого результату вище. У групі підвищеного ризику знаходяться хлопчики з двостороннім орхитом. Серед них «свинка» призводить до безпліддя у 70 % випадків. Однак двостороннє запалення яєчок зустрічається лише у кожного 5-го хворого.

Окрім безпліддя після «свинки» у чоловіків можуть розвинутися простатит, епідидиміт, пріапізм, тромбоз вен органів малого таза. Виявити порушення репродуктивної функції можливо тільки після статевого дозрівання. Діагностувати безпліддя після перенесеної «свинки» можна за результатами спермограми, також пацієнтові роблять УЗД мошонки і можуть провести біопсію яєчка.

Тактика лікування репродуктивних порушень, що наступили в результаті епідемічного паротиту, визначається індивідуальними особливостями клінічної картини у пацієнта. Високу ефективність в боротьбі з безпліддям після «свинки» у чоловіків має технологія екстракорпорального запліднення, яку проводять з використанням методу ICSI (відібраний сперматозоїд водиться безпосередньо в яйцеклітину).

Пройти обстеження при труднощах із зачаттям дитини і отримати персональний план лікування ви можете в клініці «Айвімед». Досвідчені репродуктологи, урологи, хірурги і андрологи допоможуть чоловікові подолати наслідки «свинки» і стати батьком за допомогою ефективних методів лікування і передових технологій ДРТ.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Ядерний перенос (ЯП) — це новий підхід у лікуванні безпліддя, який полягає в перенесенні ядерного матеріалу пацієнта в цитоплазму донорської яйцеклітини.

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email