Диферелін: пам'ятка щодо застосування препарату

Picture of Oksana
Oksana

Диферелин відноситься до антагоністів гормонів і входить до групи протипухлинних гормональних засобів. В якості діючої речовини виступає трипторелин, що є аналогом природного гонадотропін-рилізинг гормону.
Застосування Диферелина у жінок пригнічує секрецію гонадотропних гормонів (ФСГ і ЛГ). Завдяки зниженню проміжних ендогенних піків ЛГ підвищується якість фолікулогенезу, що збільшує кількість дозріваючих фолікулів, і, як наслідок, підвищує ймовірність настання вагітності.

Показання та дозування

Диферелин застосовується в гінекології і в урології.

Випускається у флаконах об’ємом 0,1 мг, 3,75 мг і 11,25 мг.

Диферелин в дозуванні 0,1 мг призначають для лікування безпліддя у жінок. Препарат використовується при стимуляції яєчників спільно з гонадотропінами і ФСГ у рамках програм ЕКЗ і перенесення ембріонів, а також при використанні інших допоміжних репродуктивних технологій.

Диферелин в дозуванні 3,75 мг призначається у разі:

  • жіночого безпліддя (лікування в програмі ЕКЗ);
  • генітального і екстрагенітальної ендометріозу;
  • фіброміоми матки (перед операцією);
  • передчасного статевого дозрівання;
  • раку передміхурової залози.

Диферелин в дозуванні 11,25 мг застосовують при раку передміхурової залози з метастазами, генітальному і екстрагенітальному ендометріозі (I-IV стадій).

Для приготування суспензії порошок необхідно змішати з розчинником безпосередньо перед ін’єкцією.

Стимуляція овуляції за допомогою препарату проходить під наглядом лікаря з регулярним проведенням УЗД і аналізу на концентрацію естрогенів в плазмі крові. При виявленні надлишкової реакції яєчників необхідно перервати цикл індукції овуляції і припинити застосування гонадотропіну.

До початку застосування Диферелина потрібно виключити у пацієнтки вагітність.

З обережністю препарат застосовують при синдромі полікістозних яєчників.

Побічні ефекти

На початку лікування безпліддя у жінок Диферелин може привести до гіперстимуляції яєчників. У процесі терапії можуть виникати такі побічні ефекти, як припливи, зниження лібідо, сухість піхви.

Використання аналогів гонадотропін-рилізинг гормону протягом тривалого часу може стати причиною демінералізації кісток, що загрожує остеопорозом.

При застосуванні Диферелина вірогідні алергічні реакції у формі свербежу, кропив’янки, набряку Квінке (рідко).

Для дозування 3,75 мг, крім перерахованого вище, можуть додаватися такі побічні ефекти, як зниження потенції у чоловіків, поява у дівчаток кров’яних виділень з піхви (при лікуванні передчасного дозрівання), гіпогонадотропна аменорея у жінок (функція яєчників відновлюється на 58 день, менструація приходить на 70 день після останньої ін’єкції).

При лікуванні в дозуванні 11,25 мг у чоловіків на початку терапії можливі дизуричні розлади, біль у кістках. В процесі лікування можуть турбувати припливи крові до обличчя, гінекомастія, зниження лібідо, імпотенція.

У жінок під час лікування ендометріозу можливе посилення симптомів (дисменорея, тазові болі), які зникають через 7-14 днів. Через місяць після першої ін’єкції може статися метрорагія.

У пацієнтів обох статей також можливі побічні ефекти у вигляді депресії, почуття втоми, дратівливості, порушень сну, збільшення маси тіла, профузного поту, парестезії, погіршення зору, гарячкового стану.

Протипоказання

Диферелин протипоказаний при:

  • гіперчутливості до складу;
  • вагітності;
  • грудному вигодовуванні.

У дозуванні 11,25 мг не призначається у разі гормононезалежного раку передміхурової залози, а також при стані пацієнта після хірургічної тестікулектоміі.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email