Штучний інтелект прискорить процес оцінки результатів біопсії яєчка

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Азооспермія — серйозна проблема, що перешкоджає зачаттю дитини. При лікуванні пар, в яких чоловік має такий діагноз, може застосовуватися екстракція сперматозоїдів з яєчок (біопсія). Отриманим зразкам дається оцінка від 1 до 10 за шкалою Джонсена.

«Понад 50 років шкала Джонсена використовується в урології. Однак гістологічна оцінка тканин яєчка — непросте завдання, що вимагає для виконання багато часу. Наша мета зводилася до спрощення цього трудомісткого етапу діагностики за рахунок використання технології штучного інтелекту (ШІ). Для створення моделі ШІ було обрано автоматизоване машинне навчання (AutoML) Vision від Google. Технологію AutoML Vision можуть використовувати медичні фахівці, які не мають навичок програмування », — зазначив глава групи дослідників, Хідеюкі Кобаяші, доцент кафедри урології з Університету Тохо (Японія).

Для спрощення застосування шкали Джонс доктор Кобаяші розділив її на 4 частини: 1-3, 4-5, 6-7 і 8-10 бали. Потім 7155 зображень гістологічних зразків було завантажено на платформу Cloud AutoML Vision від Google. ШІ показав точність 80 % в оцінці гістологічної картини зразків.

Штучний інтелект користується популярністю в різних областях медицини. Проте, його широкому застосуванню в клініках все ще перешкоджає необхідність залучення фахівців з обробки даних. «Технологія машинного навчання, яку ми вибрали, розрахована на співробітників медичної сфери. Ймовірно, що в найближчому майбутньому завдяки штучному інтелекту лікарі будуть використовувати класифікатори медичних зображень з такою ж легкістю, як зараз застосовують Microsoft PowerPoint або Excel », — заявив доктор Кобаяші.

 

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Ядерний перенос (ЯП) — це новий підхід у лікуванні безпліддя, який полягає в перенесенні ядерного матеріалу пацієнта в цитоплазму донорської яйцеклітини.

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email