Аналіз крові на ХГЛ

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Особливий білок-гормон, що виробляється оболонками ембріона після успішної імплантації в матку — хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ), в нормі визначається в крові і сечі тільки у вагітних жінок. Він складається з двох субодиниць: альфа і бета. Для спостереження за перебігом вагітності здають тести на β-ХГЛ.

Аналіз ХГЛ при вагітності

Вже на 6-8 день після зачаття гормон визначається в крові вагітної жінки (у сечі на 1-2 дні пізніше). На ранніх термінах і до 2 триместру він забезпечує вироблення гормонів, необхідних для успішного виношування дитини.

Аналіз крові на ХГЛ також дозволяє діагностувати і спостерігати за перебігом багатоплідної вагітності. За рівнем цього гормону судять також про наявність/відсутність вродженої патології у плода.

Коли призначається аналіз крові на ХГЛ

Дослідження можуть рекомендувати:

  • для діагностики вагітності на ранніх термінах;
  • виключення позаматкової вагітності;
  • спостереження за виношуванням дитини в динаміці;
  • виключення вад розвитку у плода (в рамках пренатальної діагностики);
  • встановлення загрози викидня.

Аналіз крові на ХГЛ призначають не тільки у разі вагітності. Дослідження використовують для виявлення аменореї і при діагностиці пухлин. Чоловікам таку діагностику проводять при підозрі на пухлини яєчок.

Норма аналізу ХГЛ при вагітності

Вперше кров можна здати на 6-8 день з моменту зачаття, але точніше результат буде на 11-12 добу. У нормі аналіз ХГЛ при вагітності повинен показувати динаміку зростання. Пік концентрації цього гормону припадає на 8-11 тиждень, потім він починає знижуватися.

Результати дослідження лікар порівнює зі спеціальною таблицею, в якій зазначено, який рівень ХГЛ повинен показати аналіз на певному терміні вагітності.

Якщо гормон підвищений, це може говорити про: багатоплідну вагітність, токсикоз, пухирний занесок, генетичні патології плоду, а також про ускладнення, пов’язані з цукровим діабетом. Якщо показник знаходиться нижче норми, то існує ризик відшарування плаценти, загибелі плода, самовільного переривання вагітності, відсутності ембріона в плодовому яйці.

Іноді низький рівень гормону може бути пов’язаний з неправильно розрахованим терміном зачаття. Тому необхідно комплексне обстеження вагітної жінки.

Здати аналіз ХГЛ при вагітності і отримати консультацію акушера-гінеколога можна в клініці «Айвімед».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Молекулярні біологи з Університету Кюсю (Японія) під керівництвом професора Кацухіко Хаясі домоглися небувалих результатів в

Група дослідників знайшла підтвердження тому факту, що додавання в раціон чоловіка горіхів збільшує його шанси

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email