Мікролітіаз яєчок

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Мікролітіаз яєчок — це захворювання, при якому на стінках сім’яних канальців накопичуються кальциновані відкладення, що формують дифузні утворення. Ця патологія стає причиною розвитку раку у чоловіків молодше 40 років. Її небезпека полягає у відсутності характерної симптоматики.

Мікролітіаз яєчок у чоловіків: причини і діагностика

Факторами, що сприяють розвитку захворювання, вважаються:

  • вроджені хромосомні аномалії;
  • варикоцеле;
  • перекрут, атрофія яєчок;
  • операції на яєчках;
  • крипторхізм;
  • орхіт та інші запальні захворювання яєчок;
  • проходження хіміотерапії при онкологічних захворюваннях.

Мікролітіаз яєчок зазвичай виявляється випадково на УЗД. Про наявність патології говорить присутність невеликих білих цяток. Це дрібні камені, що переважно складаються з кальцію, в складі яких також присутні частинки епітелію. У міру їх зростання і накопичення насінні канальці закупорюються, що призводить до утворення мікроабсцесів. Подальше прогресування патології веде до безпліддя і виникнення пухлин.

Для уточнення діагнозу уролог опитує пацієнта про спосіб життя, перенесені захворювання, скарги. Далі лікар проводить огляд і пальпацію мошонки. Крім УЗД для діагностики мікролітіазу яєчок у чоловіків можуть проводитися діафаноскопія, КТ, МРТ. Також пацієнта направляють на дослідження крові на онкомаркери.

Лікування мікролітіазу яєчка

Після підтвердження діагнозу лікар визначає тактику терапії. Мікролітіаз яєчок у хлопчиків зазвичай передбачає динамічне спостереження. У дорослих захворювання загрожує небезпечними наслідками, тому потребує проведення певних терапевтичних заходів.

При безсимптомному перебігу патології рекомендовано динамічне спостереження в уролога і щорічне УЗД мошонки. Крім того, чоловікові, який планує батьківство в майбутньому, необхідно здати спермограмму, щоб отримати інформацію про свою фертильності, і в разі потреби вжити заходів, наприклад, заморозити сперму.

У комплексному лікуванні мікролітіазу яєчка може застосовуватися медикаментозна терапія, фізіотерапія. Також лікарі рекомендують скорегувати раціон, зменшивши в ньому обсяг кальційвмісних продуктів (твердий сир, кисломолочний сир, кунжут, молоко). Важливо нормалізувати питний режим, оскільки надлишок мінералів виходить з організму з сечею.

Якщо курс консервативного лікування, корекція харчування і питного режиму не приносять очікуваного ефекту, і утворення в насінних канальцях збільшуються, може бути прийнято рішення про операцію. Втручання проводять лапароскопічним методом, після нього не залишається рубців і шрамів. В період реабілітації чоловікові потрібно носити суспензорій.

У клініці «Айвімед» приймає лікар уролог високої кваліфікації. Спеціаліст займається діагностикою та лікуванням чоловічого безпліддя, в тому числі обумовленого мікролітіазом яєчок. Щоб записатися на консультацію або УЗД, скористайтеся номером телефону з розділу «Контакти».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Гістероскопія (гістерорезектоскопія) вважається «золотим» стандартом в діагностиці гінекологічних захворювань. Вона дозволяє визначити причини, які перешкоджають

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email