Безпліддя і гінекологія

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Здоров’я жіночої репродуктивної системи визначає можливість успішного зачаття і виношування вагітності. Безпліддя у жінок може розвиватися при гінекологічних захворюваннях. Тому так важливо стежити за своїм здоров’ям і своєчасно лікувати виявлені хвороби.

При яких гінекологічних захворюваннях може розвинутися безпліддя?

Синдром полікістозних яєчників (СПКЯ) — ендокринна патологія, яка може стати причиною відсутності овуляції. СПКЯ супроводжується також метаболічними порушеннями і гіперандрогенією.

Гіперпролактинемія — захворювання, при якому підвищений рівень гормону пролактину, що може призводити до гінекологічних проблем (порушення менструального циклу) і безпліддя.

Запальні патології яєчників і маткових труб (сальпінгіт, сальпігооофоріт), можуть стати причиною спаєчних процесів і непрохідності труб. При таких гінекологічних захворюваннях ймовірно безпліддя трубного походження.

Внутрішньоматкові патології, що порушують анатомо-функціональний стан матки і процес імплантації, також перешкоджають настанню вагітності. До таких гінекологічних захворювань, при яких може розвинутися безпліддя, відносять: запальні процеси в матці, поліп шийки або тіла матки, лейоміому матки та інші доброякісні утворення.

Ендометріоз — хвороба, при якій тканина, подібна ендометрію, вистилає матку зсередини, розростається за її межами. Наприклад, при ураженні маткових труб, ймовірний розвиток спайок і їхня повна непрохідність. При цьому зачаття не настає, оскільки яйцеклітина не просувається по тубам і не може бути запліднена сперматозоїдом.

Як лікується безпліддя?

Тактика терапії визначається характером, симптомами і локалізацією патології в статевій системі жінки. Наприклад, при СПКЯ можливо як медикаментозне, так і хірургічне лікування, а також показана зміна способу життя для корекції маси тіла. Гіперпролактинемія також може коригуватися прийомом препаратів, які гінеколог підбирає індивідуально.

При трубному безплідді, яке розвивається при запальних гінекологічних захворюваннях, можуть використовуватися консервативні методи (застосування ліків) і лапароскопічні операції (за показаннями).

Внутрішньоматкові патології, як правило, вимагають оперативного лікування (поліпи, міоми). Медикаментозна терапія може бути частиною комплексного відновлення і підготовки організму до вагітності.

Порядок лікування ендометріозу залежить від клінічної картини, може включати хірургічне втручання і консервативну терапію.

Дізнатися більше про безпліддя і про те, які методи діагностики і лікування застосовуються в гінекології, можна на консультації у гінеколога в клініці «Айвімед».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email