УЗД органів малого тазу

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Гінекологічне УЗД — доступний, безпечний та інформативний метод діагностики жіночої репродуктивної системи. Його використовують для профілактичного огляду, а також при наявності скарг на болі внизу живота, порушення менструальної функції і незвичайні виділення зі статевих шляхів.

Які бувають види УЗД органів малого тазу у жінок?

В акушерстві та гінекології застосовується ультразвукове дослідження внутрішніх статевих органів трансабдомінальним і трансвагінальним способом. Воно дозволяє оцінити стан матки і маткових труб, шийки матки, яєчників.

Трансабдомінальне УЗД проводять за допомогою датчика, який накладається на передню черевну стінку пацієнтки. Підготовка до дослідження полягає у забезпеченні помірної наповненості сечового міхура.

Трансвагінальне УЗД виконують шляхом введення спеціального тонкого датчика в піхву жінки. Цей метод діагностики не потребує наповненості сечового міхура.

Для чого використовується гінекологічне УЗД?

Завдяки ультразвуковому дослідженню лікар може виявити запалення в жіночій статевій системі. Наприклад, ендометрит, сальпінгоофорит, а також ексудат в черевній порожнині.

Під час трансабдомінального УЗД візуалізуються доброякісні та злоякісні утворення, якщо вони присутні в організмі жінки. Серед них: міома, ендометріоз, кістоми яєчників тощо.

Ультразвукове сканування допомагає виявити дисгормональні патології, до яких зазвичай відносять полікістоз яєчників, захворювання шийки матки, гіперплазію та поліпи ендометрію.

Трансвагінальне УЗД може застосовуватися для динамічного контролю перебігу вже виявлених хвороб. Крім того, дана процедура використовується в цілях спостереження за станом фолікулярного апарату яєчників у жінок, які планують завагітніти.

Гінекологічне УЗД проводять для підтвердження факту настання вагітності і визначення її терміну. Надалі ультразвук використовують в рамках обов’язкових скринінгів вагітних з метою контролю розвитку плаценти і плода.

Пройти УЗД органів малого таза і отримати висновок досвідченого акушера-гінеколога можна в клініці «Айвімед». В який день циклу краще пройти обстеження, визначає лікар, виходячи з клінічного випадку пацієнтки та присутніх скарг.

Записатися на УЗД в зручний час і день можна в розділі «Контакти», для цього необхідно заповнити форму для запису.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email