Фолієва кислота для чоловіків

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Для чого потрібна чоловікам фолієва кислота, і чи варто приймати її тим, хто хоче стати батьком? Жінки, які планують вагітність, обов’язково здають аналіз для визначення рівня вітаміну B9 (інша назва цієї сполуки) в організмі, оскільки під час виношування він забезпечує нормальний розвиток плода. Чоловікам фолієва кислота також приносить користь, благотворно впливаючи на репродуктивну систему і підвищуючи шанси на успішне зачаття. Тому репродуктологи рекомендують звернути увагу на рівень даного вітаміну і майбутнім татусям.

Користь фолієвої кислоти для чоловіків

Вітамін B9 сприяє зміцненню імунітету, нормальній роботі серця і судин, бере участь в процесі утворення кров’яних тілець, в синтезі нуклеїнових кислот і амінокислот, а також пуринових і піримідинових основ. Він також сприяє нормальному травленню, здоров’ю нервової системи і головного мозку.

Фолієва кислота корисна для чоловіків тим, що знижує кількість сперматозоїдів з дефектами ДНК, з неправильним числом хромосом. У поєднанні з вітаміном E вона стимулює вироблення сперми і сприяє збільшенню її обсягу, що благотворно відбивається на шансах зачати дитину.

Дефіцит вітаміну B9 може розвинутися внаслідок певних причин. Наприклад, через патології шлунково-кишкового тракту (порушується процес засвоєння вітамінної сполуки), прийому деяких ліків, ожиріння, вживання алкоголю, куріння.

Заповнити дефіцит цієї речовини в певній мірі допомагають продукти харчування. Фолієва кислота присутня в шпинаті і спаржі, бобових, гарбузі, петрушці, броколі, свинячий і телячій печінці, цільнозернових продуктах, горіхах і насінні. Вітамін руйнується під дією високих температур, тому зелень і горіхи потрібно вживати в сирому вигляді або з мінімальною обробкою.

Дозування фолієвої кислоти для чоловіків

Заповнити дефіцит цієї важливої вітамінної сполуки неможливо тільки за рахунок продуктів харчування. Тому лікар може порекомендувати для чоловіка прийом фолієвої кислоти у вигляді добавок. Дозування і тривалість курсу фахівець визначає на підставі результатів лабораторних аналізів пацієнта.

Лікарі вкрай не рекомендують самостійний прийом вітаміну, оскільки вірогідне передозування, яке  може проявити себе шлунково-кишковими розладами, безсонням, алергічними реакціями.

Репродуктолог пропонує оптимальний режим прийому фолієвої кислоти для чоловіків при плануванні зачаття. Звичайна доза становить 0,4 мг на добу. Тривалість прийому вітаміну визначається індивідуально. Бажано перевірити рівень B9 за 3-4 місяці до запланованої вагітності дружини.

Якщо ви плануєте зачаття дитини і хочете бути впевнені, що ваш організм готовий до цього, отримайте консультацію репродуктолога в клініці «Айвімед».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Недавнє дослідження, результати якого були опубліковані в науковому журналі JAMA Network Open, показало, що розлади

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email