Якість сперми швидко реагує на зміни в харчуванні

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

До такого висновку прийшли вчені з Університету Лінчепінга (Швеція). «Ми бачимо, що дієта впливає на рухливість сперматозоїдів. Наше дослідження виявило швидкі зміни, які помітні вже через один-два тижні », — зазначила і керівник дослідження Аніта Ост, старший викладач кафедри Клінічної та експериментальної медицини в університеті Лінчепінга.

У дослідженні взяли участь 15 здорових некурящих молодих чоловіків, які протягом 2 тижнів дотримувалися дієти, отримуючи їжу виключно від вчених, що займалися даним експериментом.

Дієта була заснована на рекомендаціях з нордичної дієті для здорового харчування із одним винятком — протягом другого тижня дослідники додавали до раціону учасників цукор у кількості, що відповідає приблизно 3,5 л газованих напоїв або 450 г кондитерських виробів в день.

Вплив дієти на якість сперми

Якість сперми і інші показники здоров’я чоловіків, які приймали участь в експерименті, перевірялися на початку дослідження, після першого тижня (протягом якого вони харчувалися здоровою їжею), і після другого тижня (коли учасники додатково споживали більшу кількість цукру).

На початку дослідження у 30% чоловіків спостерігалася низька рухливість сперматозоїдів. Рухливість чоловічих репродуктивних клітин є одним з декількох факторів, що впливають на якість сперми, і частка чоловіків з низькою рухливістю сперматозоїдів в даному дослідженні відповідала їх кількості у загальній популяції.

Дослідники були здивовані, виявивши, що рухливість сперматозоїдів всіх учасників стала нормальною до кінця дослідження.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email