На конгресі Американського товариства репродуктивної медицини (ASRM) були представлені результати трьох досліджень, які підтверджують те, що вакцинація від COVID-19 не впливає на якість яйцеклітин, сперми і не викликає самовільне переривання вагітності на ранньому терміні.
Доктор медицини Девора Аарон, науковий співробітник в галузі репродуктивної ендокринології та безпліддя в Школі медицини Ікана Медичного центру Маунт-Синай (Нью-Йорк), заявила, що, не дивлячись на те, що вакцинація — це шлях подолання пандемії, в США як і раніше багато людей, які сумніваються в необхідності щеплення.
Для оцінки можливого впливу вакцин Pfizer-BioNTech та Moderna на вагітність на ранніх термінах серед жінок, які пройшли екстракорпоральное запліднення, доктор Аарон разом з колегами провела ретроспективне когортне дослідження. У ньому взяли участь 169 пацієнток, яким був проїдений кріоперенос еуплоідних ембріонів. Ембріотрансфер здійснювався через 14 днів або пізніше після введення другої дози вакцини. До контрольної групи були включені 657 невакцинованих пацієнток, яким також перенесли раніше кріоконсервовані, а потім розморожені ембріони.
Показники настання вагітності були аналогічними у цих двох груп: 74,6 % серед вакцинованих осіб і 74,7 % серед невакцинованих жінок. Крім того, частота клінічної вагітності була ідентична і склала 63,8 %.
Дослідники не виявили значних відмінностей між вакцинованими і невакцинованими учасниками за показниками невиношування вагітності (20,3 % проти 22,4 %) і клінічною втратою вагітності (13,7 % проти 13,1 %)
Девора Аарон та її колеги прийшли до висновку, що значний зв’язок між вакцинацією від COVID-19 і частотою настання вагітності, частотою клінічної вагітності або невиношуванням вагітності відсутній.
Аналогічне дослідження провів Ренді С. Морріс, доктор медичних наук, медичний директор IVF1 в Чиказькому університеті, який разом з колегами проаналізував, чи вплинула на яєчники і фертильність жінок вакцинація від COVID-19, що передувала ЕКЗ. Пацієнтки, що проходять ЕКЗ, були розділені на групи: вакциновані, раніше інфіковані коронавірусом і ті, що не мають в сироватці антитіл.
Аналіз показав, що ембріони з ооцитів жінок, які зробили щеплення в тій же мірі успішно імплантувалися в матці, і ризики викидня були такими ж, як і у невакцинованих пацієнток. Частота імплантації склала 74,2 % у невакцинованих і неінфікованих коронавірусом жінок, 78,6 % — у вакцинованих жінок і 77,8 % — у раніше інфікованих жінок. Частота імплантації відповідно склала 50 %, 57,1 % і 44,4 %.
Третє дослідження на конгресі ASRM представив Деніел Гонсалес, студент-медик з Медичної школи Леонарда М. Міллера (Майамі). Разом з колегами він провів проспективне когортне дослідження впливу мРНК-вакцини від COVID-19 на якість сперми.
У дослідження увійшли 45 здорових чоловіків 18-50 років, які надали зразки сперми до отримання першої дози вакцини, а потім другий раз — через 72 дні після другої дози. За словами Гонсалеса і його колег, після вакцинації проти COVID-19 концентрація сперматозоїдів і загальна кількість рухливих сперматозоїдів у випробовуваних істотно не знизилися.