Вагітність і подорожі

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Чи безпечні подорожі під час вагітності? Це питання хвилює багатьох вагітних жінок, які турбуються про благополуччя майбутнього малюка. Необхідно в обов’язковому порядку обговорювати подорожі на ранніх термінах вагітності, а також у другому і третьому триместрі зі своїм акушером-гінекологом. Лікар, що спостерігає жінку, обізнаний щодо стану її здоров’я, він враховує можливі ризики і ускладнення і на підставі цього може дати обґрунтовану відповідь на питання.

Авіаперельоти під час вагітності

Авіаподорожі для вагітної жінки самі по собі не несуть загрози. Однак під час перельоту через тривале вимушене сидяче положення підвищується ризик набряку нижніх кінцівок. Це небажано для жінок з підвищеним ризиком розвитку тромбозу.

Плануючи подорожі на літаку в віддалені країни, потрібно враховувати нюанси зміни клімату та часового поясу. Різка зміна температури, особливо в третьому триместрі, може негативно відбитися на розвитку органів дихальної системи у майбутньої дитини. Приліт в країну з 9-10-годинною різницею в часі може спровокувати порушення сну і безсоння, що позначиться на самопочутті майбутньої мами.

Фахівці радять при авіаперельотах під час вагітності дотримуватися таких рекомендацій:

  • перед посадкою намагайтеся не вживати газовані напої;
  • по можливості, вибирайте місце біля проходу, бажано недалеко від туалету;
  • якщо є можливість, то кожні 30-40 хвилин прогулюйтеся по борту літака;
  • вживайте достатню кількість рідини (негазовану воду);
  • надягніть компресійні панчохи в разі тривалих перельотів (понад 4 години), проконсультувавшись попередньо з акушером-гінекологом.

Крім того, потрібно враховувати той факт, що багато авіакомпаній не допускають на борт вагітних жінок на 36 тижні і пізніше (при багатоплідній вагітності — з 32 тижня). Це пов’язано з тим, що на борту літака немає можливості надати повноцінну медичну допомогу породіллі.

Вагітність подорож на машині

Якщо в процесі виношування дитини у жінки відсутні ускладнення або медичні протипоказання, то вона може відправлятися в подорож на автомобілі або автобусі. Однак, якщо є вибір між тривалою поїздкою на авто і авіаперельотом, то краще віддати перевагу 2-3-годинному перельоту.

Коли ви плануєте подорож на машині під час вагітності, потрібно враховувати, що приблизно кожну годину рекомендується робити зупинки, щоб кілька хвилин пройтися, подихати повітрям. Це дозволить уникнути застою крові в нижніх кінцівках, а також допоможе майбутній мамі зберігати гарне самопочуття.

У дорогу з собою можна взяти паперову або аудіокнигу, журнал, щоб подорож була приємною. У поїздці на відпочинок майбутня мама може слухати розслаблюючу музику. Все це допоможе зберігати гарний настрій і дозволить легше перенести авіапереліт.

Вагітність і подорожі — не взаємовиключні поняття. Обов’язково отримайте консультацію акушера-гінеколога перед поїздкою і будьте впевнені у своїй безпеці і безпеці малюка.

Ви можете записатися в клініку «Айвімед» і скористатися послугою ведення вагітності. Досвідчені акушери-гінекологи з радістю дадуть відповідь на ваші питання, в тому числі і щодо подорожей.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email