Уреаплазмоз і безпліддя

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Серед інфекцій, які призводять до порушення репродуктивної функції, як у жінок, так і у чоловіків, уреаплазмоз займає особливе місце. Небезпека цього захворювання полягає в тому, що воно протікає переважно безсимптомно, поступово вражаючи органи статевої системи, і навіть може призвести до розвитку аутоімунних процесів в організмі.

Захворювання викликає бактерія-внутрішньоклітинний паразит, шлях зараження найчастіше статевий. У пар, які звертаються з приводу діагностики безпліддя, можуть виявлятися інфекції, в тому числі уреаплазми. Наявність інфекційного захворювання показують такі аналізи, як ПЛР, серологічні дослідження (ІФА, ПІФ).

Як пов’язані уреаплазмоз і безпліддя?

У чоловіків уреаплазмоз супроводжується запаленням сечівника, яке проявляється печінням, різями, виділеннями з уретри, болісністю статевого акту. При подальшому поширенні інфекції можуть вражатися яєчка (орхіт), у цьому випадку пацієнти скаржаться на тяжкість, почуття розпирання і болі в мошонці. Коли уреаплазми досягають передміхурової залози, розвивається простатит. Його симптоми включають в себе біль в промежині, еректильну дисфункцію. Хронічний орхіт і простатит найчастіше стають причинами чоловічого безпліддя.

У жінок зараження уреаплазмою також проявляє себе запаленням сечівника з болями, печінням, виділеннями з уретри і піхви. Статеві контакти можуть стати болючими. Після них можлива поява кров’яних виділень з піхви. Болі внизу живота можуть свідчити про ураження яєчників і маткових труб інфекцією (ендометрит, аднексит). Запальні процеси в статевій системі жінки здатні зробити неможливим зачаття і виношування дитини.

Як проходить лікування уреаплазмоза

Запорукою успішного позбавлення від інфекції є проходження терапії обома статевими партнерами. Тому, наприклад, при уреаплазмозі у чоловіка лікування отримує і його дружина.

Другим важливим моментом є необхідність припинення статевого життя на весь термін терапії. У тому числі з використанням бар’єрних засобів контрацепції.

У встановлені лікарем терміни після пройденого лікування уреаплазмоза у жінки і її партнера обом необхідно прийти на контрольний огляд і здати аналізи, які підтвердять, що пара здорова.

Терапія інфекції заснована на застосуванні антибактеріальних засобів. Для посилення ефекту можуть порекомендувати засоби зміцнення імунітету, в т. ч. медикаментозні, а також раціоналізацію режиму праці і відпочинку, збалансоване харчування.

Здати аналізи на уреаплазму, отримати консультацію уролога, акушера-гінеколога або репродуктолога можна в клініці «Айвімед».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email