Тривога знижує шанси на вагітність. Як вирішити проблему?

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Лікарі давно припускали наявність зв’язку між тривогою і настанням овуляції, і тепер наука довела її існування. У новому дослідженні жінкам з високим рівнем ферменту альфа-амілази — маркера стресу, доводилося чекати настання вагітності на 29 % довше.

«Ваше тіло знає, що період стресу — це не найкращий час для того, щоб виношувати дитину», — зазначає Анате Еліон Брауер, доктор медичних наук, репродуктивний ендокринолог і доцент кафедри акушерства і гінекології в Медичній школі Нью-Йоркського університету.

На щастя, існують науково обґрунтовані методи, які допомагають впоратися з негативним впливом стресу на жіночий організм. І доктор Еліон Брауер ділиться трьома такими методами.

Заспокоїти розум

«Гормони стресу, такі як кортизол, можуть порушувати взаємодію між мозком і яєчниками, що призводить до нерегулярної овуляції і труднощів для настання зачаття, — говорить доктор Еліон Брауер, — Але й невдалі спроби стати мамою також можуть провокувати тривожність у жінки».

Еліон Брауер радить:

  • помірні заняття фізичними вправами, наприклад, швидкою ходьбою, від 1 до 5 годин на тиждень;
  • виконання медитативних практик, таких, як йога;
  • розмовну терапію, до якої ви можете вдатися, щоб впоратися зі своїми почуттями.

Уникати фізичного стресу

«Фізичні фактори стресу, такі як надмірне фізичне навантаження або недостатнє харчування, також можуть впливати на фертильність, — зазначає доктор Еліон Брауер, — Коли вміст жиру в організмі занадто низький, мозок не буде виробляти гормони, що відповідають за ріст яйцеклітин, вироблення естрогену і овуляцію».

«У кожної жінки поріг фізичного стресу індивідуальний. Але якщо ваш цикл стає нерегулярним, особливо якщо при цьому ви почали проводити більше часу в тренажерному залі або перейшли на жорстку дієту — це тривожний сигнал, — говорить Еліон Брауер, — Зверніться до лікаря, відпочивайте і набирайтеся сил до тих пір, поки ваш менструальний цикл не нормалізується».

Спробувати акупунктуру

Багато жінок з проблемами фертильності вдаються до акупунктури. «Близько 70 % моїх пацієнток також відвідують рефлексотерапевта, — каже Еліон Брауер, — Дослідження не довели наявність прямого впливу голковколювання на ймовірність настання вагітності, але вони підтвердили, що акупунктура може значно знизити стрес за рахунок заспокійливої ​​дії на нервову систему».

«На мою думку, приступати до планування вагітності варто тоді, коли ви навчитеся розслаблятися і краще контролювати своє тіло», — резюмує доктор Еліон Брауер.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email