Тератозооспермія

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

У половини безплідних пар труднощі із зачаттям дитини пов’язані з проблемами в чоловічому організмі. Частою причиною безпліддя у чоловіків є тератозооспермія, при якій знижується запліднююча здатність сперми. Виявити це порушення дозволяє спермограма.

Що таке тератозооспермія?

Морфологічні особливості сперматозоїдів відіграють важливу роль в процесі запліднення яйцеклітин. Що таке тератозооспермия — це порушення вироблення сперми, при якому в еякуляті більше 30 % сперматозоїдів мають аномальну форму.

У таких морфологічно неповноцінних або аномальних репродуктивних клітин можливі наступні порушення:

  1. Аномалії головки. У сперматозоїдів може бути занадто маленька або занадто велика головка, роздвоєна, куляста, конусоподібна, зі зміненою акросомою тощо. Такі спермії не здатні до запліднення яйцеклітини.
  2. Аномалії хвоста. Хвіст аномального сперматозоїда може бути коротким, потовщеним, зламаним, роздвоєним, закрученим. Через це він може втрачати рухливість.
  3. Аномалії шийки. Наприклад, асиметрія, зміни товщини і кута прикріплення до хвоста. Це також негативно впливає на рухливість сперматозоїдів і знижує їх потенціал до зачаття.

Індекс тератозооспермії

За допомогою даного показника визначається запліднююча здатність сперми. Індекс тератозооспермії використовується для оцінки множинних дефектів, аномалій сперматозоїдів. Він дорівнює 1, якщо сперматозоїд має 1 дефект (наприклад, аномалії тільки головки або тільки шийки, або тільки хвоста), 2 — при двох дефектах, 3 — при трьох дефектах (якщо дефектна будова і у головки, і у шийки, і у хвоста).

Нормальним вважається індекс тератозооспермії в межах 0-1,6. Якщо показник вище 1,6, то говорять про порушення чоловічої фертильності.

Як лікувати тератозооспермію у чоловіків?

Аномалії морфології сперматозоїдів пов’язані з порушеннями сперматогенезу. Це може відбуватися з різних причин. Найчастіше тератозооспермія розвивається внаслідок:

  • інфекцій, що передаються статевим шляхом;
  • варікоцеле;
  • запальних процесів чоловічої статевої системи (епідидиміту);
  • гормональних порушень;
  • впливу зовнішніх несприятливих факторів (токсини, радіація, підвищена температура);
  • шкідливих звичок і нездорового способу життя (алкоголь, куріння).

Залежно від того, яке саме порушення в організмі у чоловіка призвело до тератозооспермії, і розробляється лікування.

Терапією захворювань, які призводять до чоловічого безпліддя, займаються репродуктолог, уролог і андролог. Лікар ставить діагноз після того, як проведе обстеження і ознайомиться з результатами аналізів, у тому числі спермограмою.

Схема лікування тератозооспермії залежить від першопричини патології. Може призначатися медикаментозна терапія, наприклад, при гормональних порушеннях, інфекційно-запальних захворюваннях. Хірургічно можна вирішити проблему при таких патологіях, як варікоцеле, крипторхізм. Якщо ж тератозооспермія обумовлена ​​генетичними порушеннями, то лікування передбачає використання донорської сперми в програмі ЕКЗ.

Клініка «Айвімед» має все необхідне для точної діагностики і ефективної терапії чоловічого безпліддя. Пацієнтів приймають досвідчені репродуктологи та урологи, в лабораторії проводиться 8 видів досліджень сперми, що дозволяють точно визначити причину проблем із зачаттям дитини. Фахівці клініки пропонують ефективне лікування тератозооспермії, в тому числі медикаментозне, хірургічне та із застосуванням методів ДРТ.

Записуйтеся на первинний прийом, щоб пройти обстеження і дізнатися, що саме перешкоджає настанню вагітності, щоб подолати цю проблему і стати батьками! 

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Недавнє дослідження, результати якого були опубліковані в науковому журналі JAMA Network Open, показало, що розлади

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email