Команда ембріологів, репродуктологів, фахівців в області комп’ютерних технологій і експертів у сфері точної медицини навчила штучний інтелект визначати якість ембріонів.
Розроблений співробітниками Weill Cornell Medicine новий алгоритм штучного інтелекту здатний з високим ступенем точності визначити потенціал 5-денного ембріона людини щодо настання успішної вагітності. Дана методика, що аналізує покадрові зображення процесу розвитку ембріонів, може підвищити успішність екстракорпорального запліднення і знизити ризик багатоплідної вагітності.
Щоб навчити алгоритм штучного інтелекту визначати якість ембріонів, учені використовували 12 000 фото ембріонів, виконаних через 110 годин після екстракорпорального запліднення.
На першому етапі оцінку кожному ембріону давали ембріологи, спираючись на морфологічні критерії. Щоб порівняти якість ембріона з ймовірністю успішного результату вагітності було проведено статистичний аналіз. Якщо шанси успішної вагітності були вище 58 %, то якість таких ембріонів була визначена як задовільна. Якщо ж ймовірність вагітності виявлялася нижче 35 %, вчені говорили про погану якість ембріонів.
Алгоритм штучного інтелекту Stork після навчання і перевірки з точністю до 97 % зміг визначити якість ембріонів з нового набору фото.
За словами доктора Зева Розенвакса, директора і головного лікаря Центру репродуктивної медицини ім. Рональда О. Перельмана і Клаудії Коен в Нью-Йорку (США), впроваджуючи нові технології в сфері репродуктології, можна автоматизувати і стандартизувати процес відбору найбільш перспективних ембріонів для подальшого перенесення в матку, який до сьогоднішнього дня був заснований на суб’єктивних судженнях людини.