Шийкове безпліддя

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Причиною, через яку не настає вагітність, може бути так зване шийкове безпліддя. Це стан, при якому шийка матка стає непереборною перешкодою на шляху сперматозоїдів чоловіка, і зачаття не настає.

Що таке шийковий фактор безпліддя?

Фізіологія жіночої репродуктивної системи влаштована так, що більшу частину часу порожнина матки залишається закритою для зовнішніх агентів. Цю захисну функцію забезпечує в’язкий цервікальний слиз, що виділяється клітинами шийки матки.

Під впливом статевих гормонів в певний момент циклу слиз розріджується, і сперматозоїди отримують більше шансів на проникнення всередину матки. Якщо ж цервікальний слиз залишається в’язким, це може привести до розвитку так званого шийкового фактору жіночого безпліддя.

Крім того, перешкоджати успішному зачаттю можуть:

  • аномалії розвитку шийки матки;
  • рубцеві зміни і деформації шийки матки після операцій, абортів;
  • цервіцит (запалення може привести до звуження шийкового каналу);
  • ерозія шийки матки;
  • поліпи, міоми в області шийки матки;
  • ендокринні порушення (проблеми з виробленням естрогену).

Діагностика шийкового безпліддя

Основний симптом патології — труднощі із зачаттям дитини при регулярних статевих контактах без контрацепції. Зазвичай жінка відчуває себе здоровою, але іноді пацієнтки з шийковим фактором безпліддя можуть скаржитися на біль і відчуття тяжкості в паху і попереку, рясні білі, дискомфорт під час статевого акту, порушення менструального циклу.

Пошук причин, через які парі не вдається зачати дитину, починається з оцінки менструального циклу і овуляції, визначення прохідності маткових труб, дослідження еякуляту чоловіка. Для уточнення наявності шийкової форми безпліддя проводиться огляд шийки матки в дзеркалах, взяття мазків з цервікального каналу, виконується кольпоскопія. Діагностика також може включати ПАП-тест — дослідження клітин епітелію шийки матки, а також рН-метрію слизу.

Щоб уточнити передумови шийкового безпліддя і призначити адекватне лікування, можуть використовуватися різні методи оцінки взаємодії сперматозоїдів з цервікальним слизом. У тому числі: оцінка фізико-хімічних властивостей шийкового секрету, посткоїтальний тест, проба Курцрока-Міллера, виявлення антиспермальних антитіл в плазмі і шийковому секреті, MAR-тест.

Методи лікування шийкового безпліддя

Комплекс терапевтичних заходів визначається характером виявленої патології. Цервікальний фактор безпліддя, обумовлений інфекційним процесом, передбачає протимікробну терапію. Поліпи або міома, що перешкоджають зачаттю, потребують хірургічного видалення. Порушення анатомії шийки матки можна усунути за допомогою пластичної операції. Якщо склад цервікального слизу порушений в результаті змін в ендокринній системі, показана гормональна терапія. У разі імунного механізму пошкодження сперматозоїдів може бути запропонована десенсибілізуюча терапія.

Репродуктологи, акушери-гінекологи клініки «Айвімед» мають великий досвід в області діагностики і лікування шийкового безпліддя. Записуйтеся на консультацію по телефону або заповнюйте форму в розділі «Контакти».

 

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Ядерний перенос (ЯП) — це новий підхід у лікуванні безпліддя, який полягає в перенесенні ядерного матеріалу пацієнта в цитоплазму донорської яйцеклітини.

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email