Природна та стимульована овуляція: що треба знати?

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт
Природна та стимульована овуляція

Чим ці два методи відрізняються між собою та який краще для ЕКЗ?

Овуляція – це частина менструального циклу жінки, який проходить щомісяця. Вона з`являється, коли зріла яйцеклітина виходить з яєчника під впливом сплеску репродуктивного гормону. Простими словами, овуляція – це готовність тіла жінки до зачаття. 

Отже, перш за все, природна овуляція – це звичайна фізіологічна овуляція, яка нічим не стимулюється. Під час такої природної овуляції дозріває одна (рідше кілька) повноцінна здорова яйцеклітина, яка може бути запліднена штучним шляхом. Для ЕКЗ (екстракорпорального запліднення) цей метод запліднення є більш безпечним. Адже яйцеклітина сама визріває в організмі жінки і потребує мінімального втручання. На відміну від стимульованої овуляції, коли відбувається гормональне навантаження на організм.

Варто знати: причинами відсутності овуляції можуть бути синдром полікистозних яєчників, надлишкова чи недостатня вага, гіперандрогенія або порушена функція щитоподібної залози, підвищений рівень пролактину. 

Стимульована овуляція

Стимульована овуляція – один з популярних методів допоміжної репродуктивної медицини. Така гормональна стимуляція використовується при відсутності природної овуляції, коли яєчники не в змозі сформувати зрілу яйцеклітину.

Сама стимуляція яєчників відбувається протягом 9–12 днів за допомогою спеціальних препаратів, які викликають в яєчниках одночасне дозрівання декількох фолікулів. У кожному з фолікулів дозріває одна яйцеклітина, які забирають під час пункції.

Після запліднення яйцеклітин отримують декілька ембріонів. Чим більше буде ембріонів високої якості – тим вище шанси настання вагітності після їхнього перенесення в матку пацієнтки.

Стимульована овуляція добре зарекомендувала себе в сучасній репродуктивній медицині. Вона ефективно допомагає вилікувати безпліддя і відчути радість материнства.

Відмінності природної та стимульованої овуляції:

  • При природній овуляції багатоплідні вагітності рідкі, а при стимульованій навпаки зустрічаються часто. Медикаментозна стимуляція викликає гіперовуляції, під час якої нерідко дозріває більше однієї яйцеклітини.
  • На відміну від природної стимуляції, дуже рідко стимульована овуляція може призвести до виникнення синдрому гіперстимуляції яєчників. Тоді з’являються кісти яєчників з рідким вмістом, які у будь-який момент можуть розірватися.
  • При природній овуляції ендометрій матки більшою мірою готовий до імплантації ембріона, ніж при стимульованій.
  • Метод ЕКЗ в умовах природної овуляції дешевший, оскільки менш трудомісткий. Тому за відсутності протипоказань його варто використовувати в першу чергу.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Компанії Apple, Facebook, Tesla, Bain, KKR і Starbucks пропонують співробітникам виплати по збереженню фертильності. У

Медичний центр «IVMED» запровадив патріотичну ініціативу зі збереження репродуктивних клітин бійців ЗСУ Медичний центр лікування

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email