Пролактин і безпліддя

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Чому підвищений пролактин і безпліддя тісно пов’язані? Чому він підвищується, і як вирішити цю проблему? Пролактин — гормон, який виробляється гіпофізом в головному мозку. Також в невеликій кількості його продукують ендометрій, яєчники, плацента. Якщо гормон підвищений у жінки, яка не виношує і не годує грудьми дитину, то говорять про патологічний стан — гіперпролактинемію. Найчастіше вона виявляється в процесі комплексної діагностики безпліддя у жінки.

Причини підвищення рівня пролактину

Вироблення цього гормону може збільшуватися під час вагітності, лактації, в кінці менструального циклу, в період статевого дозрівання. Пролактин пригнічує вироблення лютеїнізуючого гормону, що відповідає за дозрівання яйцеклітини в яєчниках і овуляцію. В результаті яйцеклітина не дозріває і не залишає фолікул, овуляція не настає, і відповідно зачаття неможливе.

Тривала гіперпролактинемія супроводжується підвищеною концентрацією андрогенних гормонів у жінки, що може проявлятися надмірним оволосінням. Також ймовірно збільшення молочних залоз у обсязі і виділення грудного молока.

Причинами підвищеного пролактину і безпліддя, до якого призводить такий стан, вважаються порушення функцій гіпофіза — відділу головного мозку, відповідального за вироблення лютеїнізуючого, тиреотропного та інших гормонів. Також гіперпролактинемію пов’язують з гіпотиреозом, захворюванням щитоподібної залози, при яких знижується продукування тиреоїдних гормонів.

До інших провокуючих факторів підвищення пролактину відносяться травми і операції на молочних залозах, захворювання печінки, порушення в роботі яєчників, а також прийом деяких ліків (контрацептиви, антидепресанти).

Що відбувається при гіперпролактинемії?

Високий пролактин блокує вироблення прогестерону, що негативно відбивається на ймовірності зачаття і навіть у разі настання вагітності знижує шанси на її успішне виношування. При зниженому рівні естрогенів на тлі гіперпролактинемії ендометрій матки стоншується, і успішна імплантація ембріона стає неможливою.

Підвищений пролактин не тільки призводить до безпліддя, але й може стати причиною мастопатії і підвищує ризик розвитку кіст молочних залоз. Крім того, гіперпролактинемія провокує зростання рівня інсуліну і тестостерону у жінок. Це призводить до підвищення апетиту, збільшення ваги, появи вугрових висипань на обличчі. Крім цього жінки страждають від головного болю, у них може знижуватися зір і погіршується засвоєння кальцію, що загрожує крихкістю кісток і проблемами з зубами.

Репродуктологи клініки «Айвімед» займаються діагностикою та лікуванням підвищеного пролактину і безпліддя, пов’язаного з дисбалансом цього гормону.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Група дослідників знайшла підтвердження тому факту, що додавання в раціон чоловіка горіхів збільшує його шанси

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email