Прогестерон при вагітності

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Прогестерон або прогестаційний стероїдний кетон, забезпечує успішне зачаття, впливає на процес імплантації ембріона в слизову оболонку матки і розвиток вагітності. Гормон виробляє кора надниркових залоз, жовте тіло яєчників та плацента.

При вагітності плацента стає основним джерелом продукування прогестерону. У першому триместрі його рівень становить 80-140 нмоль/літр, у другому — 1900-8200 нмоль/літр, до третього він досягає 6500-23000 нмоль / літр. У процесі фізіологічного перебігу вагітності спостерігається період природного зниження рівня даного гормону. Він припадає на 6-9 тижні, в цей час зростає ризик викидня.

Яка роль прогестерону в організмі у вагітних жінок?

Гормон вважається фактором ризику для розвитку набрякового синдрому і гестозу. Також він володіє глюкокортикоїдною активністю і впливає на вуглеводний обмін.

Підвищений прогестерон посилює утворення глюкози з невуглеводних джерел і збільшує толерантність організму майбутньої матері до інсуліну. Це стає стресом для β-клітин підшлункової залози і може призводити до гестаційного діабету у жінки.

Прогестерон здатен стати фактором розвитку внутрішньо печінкового холестазу (порушення пасажу жовчі в дванадцятипалу кишку). При закупорці жовчовивідних канальців і проток жовч починає надходити в навколишні тканини і може відбуватися загибель гепатоцитів (клітин печінки).

Разом з цим, гормон забезпечує нормальний розвиток і підтримку вагітності. Прогестерон використовують для профілактики і лікування загрози аборту у пацієнток з недостатністю жовтого тіла. Він відповідає за спроможність і нормальну «замикаючу» функцію шийки матки. Прогестерон можуть призначати при вагітності, що настала в результаті застосування допоміжних репродуктивних технологій.

Детальніше про норми гормону і його ролі в організмі майбутньої матері можна дізнатися на консультації акушера-гінеколога в клініці «Айвімед».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email