Орхіт

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Запалення яєчка у чоловіка — орхіт, розвивається найчастіше внаслідок перенесеної інфекції, наприклад, паротиту, грипу. Гостра форма захворювання у більшості випадків зумовлена ​​гонореєю, хламідіозом, також збудником може виявитися кишкова паличка, ентерокок.

Орхіт і його симптоми

Запалення яєчка частіше діагностується у чоловіків репродуктивного віку. Гострий орхіт розвивається раптово і значно погіршує самопочуття пацієнта. Хронічна форма захворювання може не мати вираженої симптоматики, чоловік може іноді відчувати біль в мошонці при торканні.

Орхіт яєчка в гострій формі проявляє себе:

  • раптовою зміною розміру і форми мошонки;
  • різким болем в області яєчка, який посилюється в міру наростання запального процесу;
  • підвищенням температури тіла до 39-40 градусів, ознобом;
  • почервонінням шкірного покриву мошонки;
  • болісністю і збільшенням в об’ємі пахових лімфовузлів;
  • симптомами інтоксикації (слабкість, головний біль, відсутність апетиту).

Гостре запалення може перейти в хронічне, в перспективі це загрожує розвитком непрохідності сім’явиносних проток і безпліддям, а також зниженням лібідо і еректильною дисфункцією.

Діагностика і лікування орхіту

З запаленням яєчка необхідно звертатися до уролога. Лікар направляє пацієнта на лабораторні дослідження, в тому числі загальний аналіз сечі, бакпосів сечі, мазок з уретри, загальний аналіз крові, а також УЗД мошонки. Метою діагностики також є визначення збудника інфекції та його чутливості до антибіотика.

Лікування запалення придатків направлено на усунення симптоматики і позбавлення від інфекції. Лікар призначає антибіотик, до якого чутливий виявлений збудник, прописує анальгетики, НПЗС для зняття больового синдрому, ангіопротектори для усунення набряку. Також пацієнтові рекомендований постільний режим.

Якщо орхіт прогресує, то при важкій стадії розвитку цього запального захворювання може знадобитися хірургічне втручання. Показаннями до операції вважаються виражені набряки, абсцес, некроз тканин. Ступінь хірургічного втручання визначається характером патологічного процесу. Можна обмежитися розкриттям абсцесу, але іноді доводиться видаляти частину яєчка або ж все яєчко.

Профілактика орхіту

Щоб попередити розвиток запалення яєчка, необхідно звести до мінімуму ризик зараження інфекціями. Для цього рекомендується уникати незахищених статевих контактів, в разі появи підозр на ІПСШ звертатися до лікаря.

Профілактичні заходи також включають:

  • правильне харчування;
  • відмову від нікотину, зведення до мінімуму вживання алкоголю;
  • необхідно уникати перегріву і переохолодження організму;
  • важливо вести регулярне статеве життя, уникати тривалого утримання.

У клініці «Айвімед» пацієнтів приймає досвідчений уролог, якій проводить діагностику і терапію інфекційно-запальних захворювань. Лікар також проводить лікування чоловічого безпліддя сучасними ефективними методами.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email