Оргалутран: пам'ятка щодо застосування препарату

Picture of Oksana
Oksana

Препарат Оргалутран був розроблений для жінок, які страждають на безпліддя. Він попереджає раннє підвищення рівнів лютеїнізуючого (ЛГ) і фолікулостимулюючого (ФСГ) гормонів.

Показання та дозування

Препарат застосовується для профілактики можливого збільшення ФСГ і ЛГ. На початковому етапі розробки під час одного з клінічних експериментів медикамент був використаний спільно з Пурегоном®, що дало позитивний результат. Згодом препарат запустили у виробництво, і тепер його можна застосовувати як окремий медикамент.

Схему лікування Оргалутраном призначає гінеколог. Для цього він проводить необхідні обстеження.

Щодо дозування, то існують такі нюанси. У разі підвищеної реакції препарат можна починати вводити на п’ятий день після прийому препарату ФСГ. Якщо спостерігається повільне зростання фолікулів, то ін’єкції можна робити після шести днів з моменту застосування ФСГ. Ін’єкції препаратів Оргалутран і ФСГ потрібно робити приблизно в один і той же час. Змішувати ці препарати в одному шприці заборонено. Вкрай не рекомендується робити укол в одну і ту ж частину тіла.

Дозування препарату ФСГ підбирається, виходячи з кількості і розмірів прогресуючих фолікулів. Що стосується Оргалутрану, то, як тільки необхідна кількість преовуляторних фолікулів буде досягнута, ін’єкції можна припинити. Після закінчення курсу лікування прийом препарату варто припинити. Гінеколог може призначити повторний курс тільки у тому випадку, коли проведе оцінку потенційної ефективності і можливих ризиків.

Спосіб застосування 

Оргалутран випускається у формі розчину в ампулах і вводиться підшкірно. Бажано робити ін’єкції в стегно, для профілактики ліподистрофії необхідно періодично міняти місце уколу. Вводити ліки можна самостійно, якщо заздалегідь пройти у лікаря детальний інструктаж.

Інструкції щодо введення препарату

Перед введенням препарату необхідно звернути увагу на ряд важливих моментів:

Розчин, в якому присутні якісь домішки, не можна використовувати для ін’єкцій.

Якщо після набору в шприц в ампулі залишиться розчин, слід терміново його утилізувати. Використовувати залишки розчину не можна.

Категорично заборонено змішувати препарат з іншими медикаментами.

Перед введенням Оргалутрану необхідно ретельно підготувати місце ін’єкції. Шкіру потрібно обробити ватою, змоченою в спиртовому або дезінфікуючому розчині. Після цього обробленій ділянці потрібно дати висохнути. Ампулу розкривають, наповнюють розчином шприц, знімають з голки захисний ковпачок, видаляють з циліндра зайве повітря шляхом натискання на поршень.

Для виконання ін’єкції необхідно стиснути шкіру великим і вказівним пальцями, щоб утворилася складка. Голку вводять у складку шкіри під кутом 45 градусів до поверхні шкіри. При появі у шприці крові необхідно припинити введення препарату і видалити голку зі шприцом. До місця ін’єкції потрібно прикласти змочений в дезінфікуючому розчині ватний тампон. Після цього можна підготувати новий шприц і поміняти місце введення розчину.

Для введення препарату потрібно натиснути на поршень шприца. Після того, як буде введений весь розчин, голку зі шприцом витягають, прикладають до місця уколу змочений в дезінфікуючому засобі ватний тампон.

Протипоказання

Оргалутран не призначають у разі:

  • підвищеної чутливості до складу препарату;
  • гіперчутливості до гонадотропін-релізинг гормону (ГнРГ) або інших аналогах ГнРГ;
  • помірного або значного порушення функції нирок або печінки;
  • вагітності та в період лактації.

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email