Операції під час вагітності

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

У період виношування дитини у жінки можуть виникати стани, які потребують невідкладної хірургічної допомоги. Операції під час вагітності проводяться тільки за екстреними показаннями, коли існує загроза життю матері і плоду. Втручання зазвичай виконують лапароскопічним методом, який дозволяє здійснити необхідні маніпуляції за допомогою інструментів під контролем відеокамери через невеликі проколи.

Чи роблять гінекологічні операції під час вагітності?

Найчастіше у вагітних проводять втручання в області травматології, гінекології, загальної хірургії, а також стоматології. Гінекологічні операції виконують нечасто і тільки за суворими показаннями, в разі, якщо ускладнення загрожують життю матері і майбутньої дитини.

Наприклад, при доброякісних кістах яєчників, які можуть мати настільки великий розмір, що здатні викликати розрив або перекрут яєчника. Також у вагітних можуть видаляти множинні міоми і міоми великих розмірів, а також атипово розташовані міоматозні вузли, що порушують функції органів черевної порожнини.

Операції під час вагітності проводять при гострому апендициті і гострому холециститі. У вагітних також може траплятися гостра кишкова непрохідність, яка також потребує хірургічного втручання.

Екстрена стоматологічна допомога надається на будь-якому терміні вагітності. Втручання проводять під місцевою анестезією, що виключає шкоду для жінки і для плода. Однак планові стоматологічні процедури рекомендується проходити після 16 тижня, коли плацента вже сформувалася.

Отримати консультацію акушера-гінеколога, пройти УЗД або скористатися послугою ведення вагітності можна в клініці «Айвімед».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email