Обстеження перед вагітністю для жінки

Picture of IVMED Експерт
IVMED Експерт

Народження здорової дитини — результат правильного підходу пари до планування сім’ї, а також грамотного обстеження перед вагітністю. В першу чергу, мова йде про здоров’я майбутньої мами. З чого почати і на що важливо звернути увагу?

З чого починається обстеження при плануванні вагітності?

Бажання жінки зачати, виносити і народити здорового малюка допомагає виконати грамотний підхід до цього важливого етапу в житті подружжя. Майбутній мамі необхідно перевірити своє здоров’я, вилікувати наявні захворювання, привести до норми рівень вітамінів, налагодити харчування і спосіб життя в цілому.

Пройти обстеження перед вагітністю — це перший крок на шляху до щасливого материнства. Починати цей шлях слід з консультації у терапевта і огляду у гінеколога.

Терапевт проведе огляд і при необхідності направить на лабораторні аналізи, інструментальні дослідження або дасть направлення до вузькопрофільних спеціалістів. Гінеколог проведе огляд на гінекологічному кріслі, візьме мазки для аналізу. Крім того, необхідно пройти гінекологічне УЗД.

Якщо жінка страждає будь-якими гострими або хронічними захворюваннями,що не стосуються репродуктивної системи, необхідно отримати допомогу вузькопрофільних фахівців (ендокринолог, кардіолог, отоларинголог тощо)і пройти лікування. Також в список обстежень перед вагітністю жінці варто включити УЗД молочної залози і консультацію мамолога.

Важливо до зачаття дитини відвідати стоматолога і подбати про здоров’я зубів і ротової порожнини. У разі хронічного тонзиліту також потрібно пройти лікування, це ж стосується і хронічного риніту (будь-якого походження).

Які обстеження потрібно пройти перед вагітністю?

Дослідження майбутньої мами включають в себе:

  • Консультацію терапевта (сімейного лікаря). Лікар збирає персональний і сімейний анамнез (спосіб життя, наявність захворювань, в тому числі спадкових), проводить фізикальне обстеження (вимірює зріст, вагу, артеріальний тиск, частоту серцевих скорочень).
  • Прийом у гінеколога. Лікар проводить гінекологічний огляд, бере мазки на флору, цитологію, на інфекції.
  • УЗД органів малого тазу.
  • Загальноклінічні аналізи сечі і крові.
  • Аналіз на інфекції, що передаються статевим шляхом.
  • Скринінг на антитіла до TORCH-інфекцій.
  • Аналізи на гормони.
  • Дослідження рівня вітамінів в організмі, в тому числі вітаміну D і фолієвої кислоти.
  • Консультації вузькопрофільних фахівців.

Пройти обстеження перед вагітністю можна в клініці «Айвімед». Тут ведуть прийом такі лікарі, як терапевт, акушер-гінеколог, ендокринолог, фахівець з ультразвукової діагностики. У клініці можна пройти лабораторні дослідження і зробити експертне УЗД (в тому числі гінекологічне, УЗД молочних залоз, щитоподібної залози, черевної порожнини).

Щоб записатися на консультацію або вибрати програму ведення вагітності, заповніть форму зворотного зв’язку в розділі «Контакти».

Поділитися статею: 

Записатись на консультацію:

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Більше статей:

Нове дослідження японських вчених вивчило вплив електромагнітних хвиль пристроїв з технологією Wi-Fi (мобільних телефонів) на

Запишіться на консультацію, ми передзвонимо вам та уточнимо деталі

Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Наші послуги:

Записатись на консультацію

Ваше ім'я *
Телефон *
Email
Залиште контактні дані, і ми скоро зв'яжемось з вами!
Ваше ім'я *
Телефон *
Email

Первинна консультація
репродуктолога - Безоплатно!

До 31.08.24 включно. Встигни записатись!

Ваше ім'я *
Телефон *
Email